Данія надасть Україні новий пакет військової допомоги на суму $833 млн

Данія надасть Україні новий пакет військової допомоги на суму $833 млн

12 вересня уряд Данії анонсував про найбільший 12-й оборонний пакет для України на суму $833 млн. Він включає бронетехніку, зенітні установки та боєприпаси.

Про це йдеться на сайті Міністерства оборони Данії. 

Вся сума розподілена на три етапи: 617 мільйонів доларів в 2023 році, 209 мільйонів — у 2024 році та сім мільйонів — у 2025 році. Пакет допомоги Україні ще має затвердити фінансовий комітет Данії.

«Для того, щоб Україна могла продовжувати захищатися від вторгнення РФ, надзвичайно важливо, аби такі країни, як Данія, підтримували військову та фінансову підтримку України. Зараз ми робимо це з найбільшим фінансовим внеском Данії нині під егідою групи країн, які регулярно зустрічаються на базі в Рамштайні», — зазначив глава Міноборони Троелс Лунд Поульсен.

Нагадаємо, 30 червня Королівство Данія анонсувало 11-й пакет допомоги з Українського фонду Данії на придбання боєприпасів та систем протиповітряної оборони.

Раніше уряд Данії ухвалив відправку Україні додаткових боєприпасів, зокрема 2000 артилерійських снарядів, на суму приблизно 33.5 мільйона євро. 

Раніше стало відомо, що уряд Данії планує збільшити фінансування військової допомоги Україні у 2023-2024 роках на суму понад 2.6 мільярда доларів.

2 травня Парламент Данії ухвалив рішення виділити Україні новий пакет військової допомоги вартістю на понад $250 мільйонів. 

Також Україна вже отримала самохідні артилерійські установки «Caesar» від Данії.