Данія збільшить фонд військової допомоги Україні на $2,6 млрд

Данія збільшить фонд військової допомоги Україні на $2,6 млрд

Уряд Данії планує збільшити фінансування військової допомоги Україні у 2023-2024 роках на суму понад 2,6 мільярда доларів.

Про це повідомила Прем'єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен в інтерв’ю Danmarks Radio. 

Загалом у 2023 році Данія виділить на військову допомогу Україні близько 2,8 мільярда доларів. Також уряд Данії вирішив пожертвувати ще 1, 5 мільярда доларів у 2024 році.

«Українці щодня використовують багато зброї та боєприпасів, як легких, так і важких, але витрати на полі бою дуже високі, …. тому й грошей потрібно більше. Українці не можуть перемогти без масової підтримки всіх союзників, тому ми вирішили вкладати більше грошей у Фонд України вже зараз» — наголосила Фредеріксен.

Данія створила спеціальний інвестиційний фонд для України на 133 мільйони доларів.

Володимир Зеленський подякував уряду Данії за це рішення: «Цей великий внесок ще більше зміцнить бойовий потенціал Збройних Сил України у короткостроковій та середньостроковій перспективі. Наша сила в єдності!». 

Нагадаємо, 2 травня Парламент Данії ухвалив рішення виділити Україні новий пакет військової допомоги вартістю на понад $250 мільйонів. 

Також Україна вже отримала самохідні артилерійські установки «Caesar» від Данії. Окрім цього, уряд Данії разом із Нідерландами передасть Україні 14 танків «Leopard 2».