Данія відправить в Україну 2000 артилерійських снарядів

Данія відправить в Україну 2000 артилерійських снарядів

Уряд Данії ухвалив відправити Україні додаткові боєприпаси, зокрема 2000 артилерійських снарядів, на суму близько 33.5 мільйона євро. 

Про це повідомив Міністр закордонних справ Данії Ларс Льокке Расмуссен. 

«Україна все ще має гостру потребу в боєприпасах для боротьби з Росією. Данія разом з іншими країнами ЄС і НАТО перебуває в процесі впровадження низки різних заходів для передачі потрібного озброєння», — розповів виконувач обов’язків Міністра оборони Данії Троельс Лунд Поульсен

Також Данія разом з Норвегією передадуть Україні дев’ять тисяч снарядів до артилерії, йдеться на сайті Уряду Норвегії. Зокрема, Норвегія надасть Україні снарядові гільзи, а Данія — детонатори й паливні заряди до снарядів.

«Україна має гостру потребу в артилерійських боєприпасах. Тому ми вирішили об’єднати зусилля з Данією для нової допомоги, щоб Україна отримала боєприпаси якнайшвидше», — розповів Міністр оборони Норвегії Бьорн Арільд Грам.

Усього Норвегія разом з Данією передали Україні 37 тисяч артилерійських снарядів без урахування додаткових дев‘яти тисяч.

Раніше стало відомо, що уряд Данії планує збільшити фінансування військової допомоги Україні у 2023-2024 роках на суму понад 2.6 мільярда доларів.

2 травня Парламент Данії ухвалив рішення виділити Україні новий пакет військової допомоги вартістю на понад $250 мільйонів. 

Також Україна вже отримала самохідні артилерійські установки «Caesar» від Данії.