Мілітарна допомога світу: що Україна отримала протягом тижня 24 — 30 квітня

Мілітарна допомога світу: що Україна отримала протягом тижня 24 — 30 квітня

Щотижня ми готуємо дайджести новин про допомогу Україні, яку надають інші країни, про те, що відбувається у внутрішній політиці та чим займається Служба безпеки України, а також про процеси щодо бранців Кремля.

Сьогодні публікуємо новини про мілітарну допомогу, яку отримала Україна 24 — 30 квітня

Україна отримала італійські системи ППО «Skynex»

Про це повідомив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. 

Наразі такі батареї вже перебувають на бойовому чергуванні в Україні. Денис Шмигаль зазначив, що Україна працює над тим, щоб отримати більше систем.

«Нам потрібна ефективна зброя для захисту від дронів, якими Україну атакує Росія. Це збереже десятки життів та важливу інфраструктуру для мільйонів людей», —  зазначає Денис Шмигаль.

Премʼєр-міністр відвідав італійське оборонне підприємство «Rheinmetall Italia S.p.A.», що спеціалізується на виробництві сучасних систем ППО. Серед його розробок — ППО малого радіуса дії «Skynex».

Також у рамках пакета військової допомоги Італія надасть Україні зенітно-ракетний комплекс SAMP-T й системи протиповітряної оборони «Skyguard» та «Spada».

Литва передасть Україні Land Rover Defender

Про це повідомив міністр оборони Литви Арвідас Анушаускас.

«Збройні Сили Литви доправили в Україну ще шість позашляховиків “Land Rover” та військові сухпайки. Все це потрібне для підтримки мобільності», — написав Анушаускас.

Раніше він повідомляв, що обсяг наданої Україні військової допомоги сягнув 454 млн євро.

Раніше Литва повідомляла, що передасть Україні боєприпаси калібру 155 мм. Також Литва надала Україні додаткові 36 переносних зенітних ракетних комплексів. 

«Партія відправлених зенітних гармат L-70 і боєприпасів, що допоможуть захистити об'єкти критичної інфраструктури, вже прибула до України», —  написав Міністр оборони Литви.

Україна отримала самохідні артилерійські установки «Caesar» від Данії 

Про це повідомив міністр оборони України Олексій Резніков 

«Данія мала намір використати ці системи для своєї армії, але вирішила передати їх ЗСУ через значну загрозу, яку становить для Європи російська агресія проти України», — написав Резніков.

Він додав, що Данія також бере участь в організації тренувань українських військових.

«Наші артилеристи цінують маневреність та точність цих гаубиць. Завдяки нашим партнерам у Франції та Данії Україна має другий у світі за величиною артилерійський парк САУ Caesar», — зазначив міністр.

Раніше уряд Данії ухвалив рішення передати Україні всі свої 19 самохідних гаубиць типу «Caesar» французького виробництва. 

Резніков зауважив, що Данія відправила зброю Києву попри наміри використати ці системи для своєї армії. 

Франція передасть Україні 12 додаткових самохідних артилерійських установок «Caesar» до 18 тих, які вже поставили.

Німеччина передала Україні ще один зенітно-ракетний комплекс «IRIS-T»

Про це йдеться на сайті федерального уряду Німеччини.

Зокрема, оновлений список допомоги ФРН Україні включає:

  • вісім вантажівок Zetros;
  • один ЗРК IRIS-T;
  • два автонавантажувачі 8x6 з вісьмома викатними контейнерами.

Перший такий комплекс Україна отримала восени 2022 року. Також Німеччина передає і ракети до цього комплексу.

Зазвичай, в один комплекс входять три пускові установки по вісім ракет кожна, а також командна машина. 

Міністр оборони Олексій Резніков підтвердив, що Україна отримала від Німеччини другу установку IRIS-T.

«Чергова установка IRIS-T, за яку ми дякуємо німецьким партнерам — підвищує можливості боротьби з крилатими ракетами. IRIS, як і NASAMS, чудово себе зарекомендували», — написав міністр.

6 квітня в уряді ФРН повідомили про черговий пакет оборонної допомоги, до якого увійшло три таких машини. Також у новому транші підтримки є 70 кулеметів MG3 для танків «Leopard 2», бойових машин піхоти «Marder» і «Dachs». 

Також Німеччина передавала пакет допомоги, до якого увійшли, 5000 артилерійських снарядів калібру 155 мм, 155-міліметрові високоточні боєприпаси, боєприпаси для реактивних систем залпового вогню MARS II та 500 пістолетів SFP9.