Велика Британія уклала три контракти на постачання систем ППО для України

Велика Британія уклала три контракти на постачання систем ППО для України

18 серпня Уряд Сполученого Королівство анонсував про ухвалення трьох контрактів на постачання систем ППО для України

Про це йдеться на сайті Міністерства оборони Великої Британії. 

Міністерство оборони Великої Британії уклало три контракти на суму понад 90 мільйонів фунтів стерлінгів ($115 мільйонів) на постачання Україні засобів протиповітряної оборони.

Найбільший контракт на £56 мільйонів уклали з норвезькою оборонною компанією «Kongsberg». Він передбачає надання систем протидії безпілотникам, які Україна зможе використовувати для виявлення, відстеження, знищення і порушення роботи російських БпЛА.

Дві інші угоди також стосуються протиповітряної оборони, але Міністерство оборони Британії не деталізувало, про яку техніку йдеться.

Нагадаємо, у липні Уряд Британії ухвалив надати Україні понад 70 бойових машин і транспорт для матеріально-технічного забезпечення. 

13 червня Уряд Великої Британії анонсував передачу Україні нового пакета військової допомоги з протиповітряної оборони на суму 115 мільйонів доларів. 

У травні британський премʼєр Ріші Сунак оголосив про передачу Україні ударних безпілотників великого радіуса дії та ракет для ППО. 

11 травня стало відомо про передачу Великою Британією крилатих ракет дальнього радіуса дії «Storm Shadow» для України. Storm Shadow — це крилата ракета великої дальності, розроблена спільно Великою Британією і Францією. Її зазвичай запускають з повітря. 

Фото: Freepik