Велика Британія анонсувала новий пакет військової допомоги для України на $115 млн

Велика Британія анонсувала новий пакет військової допомоги для України на $115 млн

13 червня Уряд Великої Британії анонсував передачу Україні нового пакета військової допомоги з протиповітряної оборони на суму 115 мільйонів доларів. 

Про це йдеться у повідомленні на сайті британського Уряду.

Пакет протиповітряної оборони надається через Міжнародний фонд для України. Міністри оборони Великої Британії, Данії, Нідерландів і Сполучених Штатів оголосили, що разом поставлятимуть Україні ракети для систем протиповітряної оборони під керівництвом Сполученого Королівства. 

Ініціатива передбачає постачання сотень ракет протиповітряної оборони малої та середньої дальності та відповідних систем. Постачання обладнання вже розпочато і має завершитися протягом кількох тижнів.

«Велика Британія внесла ще 250 мільйонів фунтів стерлінгів до Міжнародного фонду для України, і разом із союзниками та партнерами через фонд ми надаємо пакет ППО, щоб допомогти Україні захистити свою критично важливу національну інфраструктуру та захиститися від невибіркових російських повітряних ударів», — сказав Міністр оборони Бен Воллес. 

Міжнародний фонд для України використовує фінансові внески міжнародних партнерів для забезпечення пріоритетної військової допомоги для України. 

У травні Британський премʼєр Ріші Сунак оголосив про передачу Україні ударних безпілотників великого радіусу дії та ракет для ППО. 

11 травня стало відомо про передачу Великої Британії крилатих ракет дальнього радіуса дії «Storm Shadow» для України. Storm Shadow — це крилата ракета великої дальності, розроблена спільно Великою Британією і Францією. Її зазвичай запускають з повітря.