Президентка Молдови отримала матеріали від України, які містять детальну документацію логістики для організації російських диверсійних дій в країні

Президентка Молдови отримала матеріали від України, які містять детальну документацію логістики для організації російських диверсійних дій в країні


Про це повідомляє видання «NewsMaker» із покликанням на слова Президентки Молдови Майї Санду. 

Санду підтвердила, що українська сторона передала їй плани Росії щодо дестабілізації ситуації у Молдові. 

«Це короткостроковий план, який передбачає диверсії із залученням осіб з військовою підготовкою, переодягнених у цивільне. Вони планують насильницькі дії, у тому числі напади на деякі держустанови і захоплення заручників»,  — заявила Майя Санду. 

За її словами, цей «план передбачає використання людей з-поза меж країни для насильницьких дій у Молдові». Також Санду розповіла, що під виглядом мирних протестів готують спробу захоплення влади у Кишиневі.

Президентка додала, що силові структури Молдови готуються запобігати цим провокаціям і тримають ситуацію під контролем.

Секретар РНБО Олексій Данілов повідомив, що чеченські бойовики, які прибули в Туреччину як «рятувальники», можуть спробувати потрапити в Молдову. 

«Ми зараз дуже уважно відстежуємо цю ситуацію, щоб не сталося так, що ці "рятувальники" опинилися в Кишиневі. Ми знаємо їх прізвища та імена, по батькові. Ми дуже уважно відстежували їх свого часу. У них було особисте завдання з 24 лютого», — сказав Данілов. 

9 лютого стало відомо про прибуття в Туреччину Данііла Мартинова. Це чеченський ватажок, якого СБУ підозрює у воєнних злочинах в Україні. Він нібито очолив групу російських рятувальників, що ліквідовують наслідки землетрусу у Туреччині.

Нагадаємо, 9 лютого 2023 року Володимир Зеленський оголосив, що передав Президентці Молдови Майї Санду перехоплений російський план з дестабілізації Молдови.

Фото: Andrei Mardari | NewsMaker