Чеченські бойовики, які прибули в Туреччину як «рятувальники», можуть спробувати потрапити в Молдову — секретар РНБО Данілов

Чеченські бойовики, які прибули в Туреччину як «рятувальники», можуть спробувати потрапити в Молдову — секретар РНБО Данілов

Олексій Данілов припускає, що Росія хоче застосувати цих осіб для дестабілізації ситуації в Молдові. 

Про це він заявив у етері телемаратону. 

«Ми зараз дуже уважно відстежуємо цю ситуацію, щоб не сталося так, що ці "рятувальники" опинилися в Кишиневі. Ми знаємо їх прізвища та імена, по батькові. Ми дуже уважно відстежували їх свого часу. У них було особисте завдання з 24 лютого», — сказав Данілов. 

Нагадаємо, 9 лютого стало відомо про прибуття в Туреччину Данііла Мартинова. Це ченський ватажок, якого СБУ підозрює у воєнних злочинах в Україні. Він нібито очолив групу російських рятувальників, що ліквідовують наслідки землетрусу у Туреччині.

1 березні 2022 року «Українська правда» опублікувала записи розмов Мартинова та Рамзана Кадирова. Нібито цей запис був зроблений ФСБ та переданий українській розвідці. Вони обговорювали плани зі захоплення Києва та вбивства Володимира Зеленського. 

5 березня 2022 року Мартинов керував захопленням Бородянського психоневрологічного інтернату з геріатричним відділенням. Чеченці використовували цей заклад охорони здоров'я як бойову позицію. 

Після цього, у червні 2022 року, стало відомо про те, що Мартинов отримає посаду радника Міністра надзвичайних ситуацій РФ. 

9 лютого 2023 року Володимир Зеленський оголосив, що передав президентці Молдови Майї Санду перехоплений російський план з дестабілізації Молдови. 

10 лютого Прем‘єр-міністерка Молдови Наталія Гаврилиця подала у відставку. Санду запропонувала цю посаду Доріну Речану, очільнику Ради нацбезпеки Молдови.  У 2012-2015 роках він очолював міністерство внутрішніх справ країни.

Фото: AP