Правоохоронці оголосили підозру у розтраті ексзаступнику міністра оборони та ексголові департаменту цього міністерства

Правоохоронці оголосили підозру у розтраті ексзаступнику міністра оборони та ексголові департаменту цього міністерства

Згідно з версією Служби безпеки України, вони  закуповували бронежилети за завищеними цінами. 

Про це повідомив Офіс Генерального прокурора.

Правоохоронці вважають, що спільно підозрювані закупили три тисячі бронежилетів на 130 млн гривень, коли їх реальна вартість складал 25 млн.

Екскерівник департаменту також закупив зимову військову форму на один млрд гривень, проте вона не відповіла вимогам та не була використана. 

Ці закупівлі відбулися під час повномасштабного вторгнення, тому правоохоронці також підозрюють посадовців у перешкоджанні законній діяльності Збройних Сил України.

Вочевидь йдеться про ексзаступника міністра оборони В'ячеслава Шаповалова та екскерівника департаменту державних закупівель міністра Богдана Хмельницького, які відповідали за придбання міністерством потрібних товарів.

Нагадаємо, скандал із цими фігурантами розпочався у січні 2023 року. Тоді видання «Дзеркало тижня» опублікувало статтю Юрія Ніконова, у якій йдеться про ймовірні завищення цін на продукти для Збройних Сил.

24-25 січня Шаповалов та Хмельницький були звільнені з міністерства. Згодом суд відправив обох під варту. Вони досі перебувають у слідчому ізоляторі.