Ймовірно, міністерство оборони уклало договір на 13 млрд гривень, аби закупити харчі за завищеними цінами

Ймовірно, міністерство оборони уклало договір на 13 млрд гривень, аби закупити харчі за завищеними цінами

Ціна на деякі продукти у двічі перевищують ринкову. Постачати продукти має компанія, яку очолює колишній директор Державного підприємства Міністерства оборони «Білоцерківський військовий торг». 

Про це повідомляє видання «Дзеркало тижня». 

Договір було укладено 23 грудня 2022 року. Його підписав директор департаменту держзакупівель Богдан Хмельницький.

Підприємство ТОВ «Актив компані» очолює Валерій Мелеш, який раніше він був директором Державного підприємства Міністерства оборони «Білоцерківський військовий торг». Цю компанію заснувала Тетяна Шеремет, колишня директорка дочірнього підприємства «Одеський військторг» держпідприємства МОУ «Управління торгівлі Південного оперативного командування».

У додатку до договору міститься каталог продуктів, які необхідно закупити, та ціни на них. МОУ закуповує яйця по 17 гривень за штуку, хоч ринкова ціна на них коливається між 6 та 10 гривнями. У договорі картопля коштує 22 грн за кілограм, а огірок — 100. 

Ця інформація була опублікована «Дзеркалом тижня» на основі наданих їм документів. Публічно її переглянути неможливо, оскільки органи державної влади перестали публічно проводити тендери з міркувань безпеки.

Комітет Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки викликало на засідання керівництво Міністерства оборони через скандал, щодо закупівлі харчів для українських військових за завищеною ціною.  

«Викликаємо керівництво Міністерства оборони України на Комітет Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки», — написала заступниця голови комітету Мар‘яна Безугла.

Фото: Міністерство оборони України