Гуманітарна допомога від світу: що отримала Україна 13 — 19 червня

Євросоюз виділив додаткові 500 тисяч євро допомоги Україні
Європейський Союз мобілізував додаткові 500 тисяч євро для задоволення нагальних потреб, що виникли внаслідок руйнування росіянами Каховської ГЕС.
Про це повідомляє Європейська комісія.
Також Євросоюз мобілізує запаси з резерву європейських потужностей rescEU. З резерву Україні виділили три мобільні водоочисні станції. Кожна станція може виробляти 120 000 літрів чистої води на добу.
16 країн запропонували Україні допомогу через Механізм цивільного захисту ЄС. Серед них Австрія, Бельгія, Болгарія, Чехія, Данія, Естонія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Латвія, Литва, Нідерланди, Норвегія, Польща, Іспанія та Швеція.
Держави ЄС доставили до постраждалих від підтоплення районів цистерни з водою, насоси, човни, рятувальне обладнання, генератори та іншу допомогу.
Нагадаємо, минулого тижня 12 країн відреагували на підрив росіянами Каховської ГЕС та запропонували Україні допомогу.
20 квітня Україна приєдналася до Механізму цивільного захисту ЄС — найбільшої у світі система надання міжнародної координованої оперативної допомоги при надзвичайних ситуаціях.
США виділяють 205 млн доларів додаткової гуманітарної допомоги
Сполучені Штати надають 205 мільйонів доларів додаткової гуманітарної допомоги для народу України.
Про це повідомили у Державному департаменті США.
Гуманітарна допомога передбачає їжу, питну воду, допомогу із захистом цивільного населення, освітою, засобами існування, юридичну допомогу, доступний притулок, медичне обслуговування тощо.
Допомогу надаватимуть через міжнародних та неурядових партнерів Сполучених Штатів.
Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) передало 20 аварійних машин для ремонту і технічного обслуговування тепломереж та 15 переносних надувних наметів, кожен із яких може забезпечити екстреним укриттям 40 осіб, і дає змогу зарядити мобільні пристрої. Намети передали до Харківської області.
ООН надає допомогу жителям Херсонщини, Донеччини та Дніпропетровщини
Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (UNHCR) та Управління ООН з координації гуманітарних справ (OCHA) надають допомогу жителям областей, які постраждали від підриву Каховської ГЕС та для прифронтових міст Донеччини.
Міжвідомчі конвої UNHCR у Дніпропетровській та Херсонській області доставили 3800 каністр, 2000 сонячних ламп та 2750 брезентів людям, які постраждали від повені внаслідок руйнування Каховської дамби.
Гуманітарії OCHA привезли шість вантажівок з водою, їжею, ліками для підтримки 4000 людей у Бериславі, Козацькому та Веселому, які постраждали від повені.
Управління Верховного комісара ООН у справах біженців доставило 1900 каністр, 800 брезентів і 430 сонячних ламп для жителів прифронтових Авдіївки, Мар’їнки та Вугледара Донецької області.
Уряд Латвії та мерія Риги виділяють Україні 730 тисяч євро допомоги
Уряд Латвії виділив Україні додаткову гуманітарну допомогу на 430 тисяч євро, щоб допомогти людям, які постраждали від руйнування росіянами Каховської дамби. Ще 300 тисяч євро допомоги виділила міська рада столиці Латвії Риги.
Про це повідомили Прем’єр-міністр Латвії Кріш’яніс Каріньш та Посольство України в Латвії.
Допомогу, що виділив уряд країни спрямують на закупку електрогенераторів, компресорів та іншого обладнання для подолання наслідків підриву Каховської ГЕС.З виділених міською радою Риги коштів, 100 тисяч передадуть для закупівлі гуманітарної допомоги мешканцям Херсонської області, які постраждали внаслідок повені.
200 тисяч євро з цієї суми спрямують на ремонт шкільних укриттів та будівництво нових бомбосховищ в Чернігівській області та закупівлю шкільних автобусів для місцевих громад.
Нагадаємо, 9 червня Кабінет Міністрів Латвії виділив 200 тисяч євро для допомоги Україні у подоланні екологічної та гуманітарної кризи внаслідок підриву росіянами ГЕС.
Естонія відправляє обладнання для подолання наслідків підриву Каховської ГЕС
Естонія відправляє Україні новий пакет спорядження для допомоги в подоланні наслідків підриву Росією греблі Каховської ГЕС.
Про це повідомила Премʼєр-міністерка Естонії Кая Каллас.
Допомога передбачає шланги, насоси, човни, рятувальні костюми та жилети.
«Щодня ми стаємо свідками величезної шкоди, заподіяної руйнуванням Росією греблі Каховської ГЕС. Ми всі маємо продовжувати допомагати пом'якшувати наслідки екоциду», — написала Кая Каллас.
Швеція відправляє в Україну 250 міношукачів
Агентство з питань цивільного захисту та надзвичайних ситуацій Швеції передасть Україні 250 міношукачів для пошуку мін в районах підтоплених пiсля вибуху на Каховській ГЕС.
Про це повідомило Міністерство оборони Швеції.
Вартість техніки становить 15 млн шведських крон (близько 1 млн доларів США). Поставка обладнання очікується найближчим часом.
«Швеція та ЄС рішуче засуджують руйнування Каховської ГЕС у Херсонській області. Це свідчить про новий рівень руйнування української критичної цивільної інфраструктури. Швеція продовжуватиме рішучу підтримку України до тих пір, поки це буде потрібно, і ми продовжуватимемо тиснути на Росію», — заявив Міністр цивільної оборони Швеції Карл-Оскар Болін.
Київ отримав другу партію вагонів метро від Варшави
До Києва прибули ще шість вагонів від варшавського метрополітену. Загалом столиця України отримала 12 вагонів із 60.
Про це повідомили у КП «Київський метрополітен».Начальник метрополітену Віктор Брагінський повідомив, що отримані вагони використають як технічні донори для заміни обладнання, вузлів і деталей наявних вагонів.
Постачання всіх вагонів планується до кінця 2023 року.Нагадаємо, у травні до Києва прибула перша партія із шести вагонів метро Варшави.