Гуманітарна допомога: як світ відреагував на знищення Каховської ГЕС
ООН доставила воду, їжу та предмети гігієни для 180 тисяч людей
Організація Обʼєднаних Націй доставила воду, предмети гігієни та продукти харчування, які можуть задовольнити потреби майже 180 тисяч людей.
Про це повідомили в Організації.
Допомога забезпечить питною водою та гігієною майже 140 тисяч людей у Дніпропетровській області та одну тисячу мешканців Запорізької області у районах, де доступ до води став ускладнений через падіння рівня води в Каховському водосховищі.
У постраждалій від повені Херсонській області запаси забезпечать доступ до води для 40 тисяч людей. До Херсона також доставили ліки та медичне обладнання, обладнання для укриття і сонячні лампи.
Для людей, які переселяються в Миколаївську область, Управління Верховного комісара ООН у справах біженців надало 600 металевих ліжок, 1200 матраців, ковдри, постільну білизну та подушки. У Дніпропетровську область передали 80 тисяч одиниць наборів для укриття, постільної білизни та каністр. Гуманітарні організації підготували набори побутових речей для близько трьох тисяч людей у Миколаївській, Одеській та Хмельницькій областях, куди прибувають люди, що постраждали від повені.
Міжнародний Комітет Червоного Хреста надає обладнання для очистки води та медичну допомогу
Групи МКЧХ розгорнули діяльність у Херсоні та Нововоронцовці. Комітет працює над забезпеченням українців питною водою та медичною допомогою.
Про це повідомили у Комітеті.
МКЧХ доставив труби, резервуари для води, насоси та ремонтне обладнання до Херсона й постраждалих від затоплення районів.
Комітет передав також продукти першої необхідності та медичні товари.
МКЧХ надає технічну підтримку екстреним службам, щоб допомогти громадам подолати ризики виникнення протипіхотних мін і боєприпасів, що не здетонували.
«Ми готові реагувати з обох боків річки, зокрема з оперативних баз в Одесі та Донецьку. Ми продовжуємо пропонувати свою підтримку та просимо доставити критично важливу допомогу в райони, де ми наразі не маємо необхідного дозволу для роботи», — йдеться у повідомленні Міжнародного Комітету Червоного Хреста.
США надають всесторонню допомогу для подолання наслідків підриву Каховської ГЕС
Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) надає Україні рятувальне й водоочисне обладнання, грошову допомогу, продукти харчування, воду і паливо.
Про це повідомляє USAID.
USAID надає українським рятувальникам обладнання для очищення води, насоси, рятувальне обладнання, човни та човнові мотори.
Понад тисячі домогосподарствам, які постраждали від затоплення, виплатять 22.5 млн грн — по 2.2 тисячі на особу протягом пʼяти місяців.
У рамках Всесвітньої продовольчої програми, за підтримки Бюро USAID з питань гуманітарної допомоги, мешканці Херсонської та Миколаївської областей вже отримали 70 тисяч продуктових наборів. Питною водою забезпечили понад 14 тисяч людей.
USAID надало місцевій владі та гуманітарним організаціям, що працюють на місцях, понад 16 000 літрів пального.
Американський фонд «Global Empowerment Mission» привіз на Херсонщину 105 тонн продуктових наборів, засобів гігієни та питної води.
12 держав надають Україні допомогу через Механізм цивільного захисту ЄС
Австрія, Бельгія, Чехія, Німеччина, Данія, Фінляндія, Франція, Литва, Норвегія, Нідерланди, Польща та Іспанія надали гуманітарну допомогу на запит України до Механізму цивільного захисту ЄС після підриву Каховської ГЕС.
Про це повідомила Європейська комісія.
Австрія надала 20 ємностей для води та 10 насосів.Бельгія передає обладнання для укриттів, медичне обладнання та генератори на загальну вартість близько 3.5 млн євро.
Німеччина надає 5000 фільтрів для води, 56 генераторів, очисну станцію, здатну забезпечити питною водою 60 тисяч осіб, і самоскиди для вивезення сміття.
Данія відправляє два насоси, 35 наметів, три човни з транспортними плотами, генератори і пʼять цистерн для збору та транспортування води.
Фінляндія передала, зокрема, 20 тисяч сухпайків.
Франція відправила очищувачі води, гігієнічні набори, 500 000 таблеток для очищення води та резервуари.
Литва передасть 30 наметів, 240 розкладних ліжок і 50 000 євро фінансової допомоги.Чехія надасть генератори і закупить обладнання для очищення води та передасть його Україні.
Нідерланди надішлють близько 42 рятувальні човни, 15 водяних насосів, 180 рятувальних жилетів і 50 болотних костюмів на загальну вартість 500 тисяч євро.
Польща відправила Україні 10 цистерн, 10 мотопомп та протипаводковий модуль з двома човнами.
Латвія виділила 200 тисяч євро на допомогу Україні
Кабінет Міністрів Латвії ухвалив рішення про виділення 200 тисяч євро для допомоги Україні у подоланні екологічної та гуманітарної кризи.
Про це повідомило Міністерство закордонних справ Латвії.
Україна подала запит на автоцистерни для транспортування питної води, рятувальні човни, насоси, питну воду, фільтри для води, продуктові набори та інше обладнання для подолання наслідків підриву росіянами Каховської ГЕС.
Японія надає допомогу на п’ять мільйонів доларів
Японія через міжнародні організації надає екстрену гуманітарну допомогу в розмірі п’яти млн доларів постраждалим від затоплення жителям України.
Про це повідомило Міністерство закордонних справ Японії.
Прем'єр-міністр Японії Фуміо Кішіда оголосив про надання допомоги після розмови з Президентом України Володимиром Зеленським.
Кішіда повідомив, що уряд Японії готує пакет гуманітарної допомоги для України з урахуванням переліку першочергових потреб, переданого українською стороною.
Азербайджан надав пальне й обладнання для ліквідації наслідків затоплення
За дорученням Президента Азербайджану Ільхама Алієва, уряд країни виділив гуманітарну допомогу для ліквідації наслідків підриву Каховської ГЕС.
Про це повідомили Державне інформаційне агентство Азербайджану «AZERTAC» і Штаб ліквідації наслідків підриву Каховської ГЕС.
Азербайджан передав Україні насоси, труби, надувні човни та одяг для ліквідації наслідків повені.
За розпорядженням Президента Азербайджанської Республіки, компанія SOCAR надала ДСНС України 20 тонн пального для ліквідації наслідків техногенної катастрофи та для проведення евакуації населення з підтоплених територій.
Канада надає фінансову та гуманітарну допомогу на 17.5 мільйона доларів
Канада надасть 10 мільйонів доларів фінансування та 7.5 мільйона доларів гуманітарної допомоги для подолання наслідків затоплення.
Про це Премʼєр-міністр Канади Джастін Трюдо оголосив під час візиту до Києва.
Велика Британія надає 16 млн фунтів гуманітарним організаціям в Україні
Сполучене Королівство виділило додаткові 16 мільйонів фунтів стерлінгів на підтримку гуманітарних організацій, які допомагають постраждалим від затоплень.
Про це повідомив уряд Великої Британії.
Фінансування складатиметься з 10 млн фунтів стерлінгів для Міжнародного Комітету Червоного Хреста, 5 млн — для Офісу ООН з координації гуманітарних питань та ще одного мільйона для Міжнародної організації з міграції ООН.
«Окрім негайних рятувальних заходів, це фінансування допоможе відреагувати на тривалі наслідки повеней, зокрема інфекційні захворювання, що передаються через воду, втрату засобів для існування та ризики від наземних мін», — йдеться у повідомленні.
Велика Британія також надає рятувальні човни, фільтри для води, водяні насоси і комбінезони, щоб допомогти Державній службі з надзвичайних ситуацій України впоратися із наслідками повені.
Партнерський фонд «Стійка Україна» під керівництвом Великої Британії доставив до Херсона два спеціалізовані рятувальні катери, пошуково-рятувальне обладнання та обладнання для медичної допомоги для ДСНС.
Молдова направить допомогу на 4.2 млн леїв
Національна комісія з надзвичайних ситуацій Молдови вирішила направити допомогу на суму 4.2 млн леїв для ліквідації екологічних та гуманітарних наслідків руйнування Каховської ГЕС. Сума еквівалентна близько 235 тис доларів.
Про це повідомляє молдовське видання Newsmaker.
До партії гуманітарної допомоги входять водонасосні станції, надувні човни, продукти харчування та необхідне для подолання наслідків повені обладнання.
Обладнання нададуть із резервів Генерального інспекторату надзвичайних ситуацій та Агентства матеріальних резервів Молдови.