Гуманітарна допомога від світу: що отримала Україна 9 — 15 травня

Гуманітарна допомога від світу: що отримала Україна 9 — 15 травня

ООН передала гуманітарний вантаж до села Ямпіль на Донеччині

Колону допомоги надали для підтримки 600 місцевих у ​​селі Ямпіль. Про це повідомило Управління ООН з координації гуманітарних справ.

«Гуманітарні потреби в прифронтовій Лиманській громаді Донецької області залишаються високими, вода та електрика обмежені, комунікації відсутні та будинки сильно пошкоджені», — зазначили в Управлінні.

ВООЗ доставила предмети першої необхідності та ліки у Часів Яр на Донеччині

Всесвітня організація охорони здоровʼя у складі міжвідомчого конвою ООН доставила предмети першої необхідності та ліки до громад поблизу Бахмута.

До вантажу увійшли міжвідомчі медичні набори та набори для лікування неінфекційних захворювань. Цих наборів буде достатньо для 1000 людей у ​​Часовому Яру на період трьох місяців.

ЮНІСЕФ надає 10 тисяч ноутбуків та планшетів для українських дітей

Дитячий фонд ООН за підтримки Євросоюзу та Міністерства зовнішніх справ Республіки Корея надав гаджети для українських дітей, щоб вони могли продовжувати навчання в умовах війни.

USAID доставило понад 100 генераторів до громад, які сильно постраждали від обстрілів

Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) доставило генератори до прифронтових населених пунктів Донецької, Херсонської, Запорізької та Луганської областей.

До Києва прибули шість вагонів метрополітену від Варшави

У 2022 році столиці Польщі та України підписали лист щодо безоплатної передачі 60-ти вагонів Варшавського метрополітену, виведених з експлуатації. Усі вагони мають передати поетапно у 2023 році. 

«Для Київського метрополітену це вагома допомога, оскільки 80% рухомого складу — радянського виробництва. Аналогічні вагони експлуатуються і в Варшавському метро. Ця допомога наших польських друзів забезпечить безперебійну роботу Київського метрополітену, безпеку руху поїздів та безпечне перевезення пасажирів», — написав мер Києва Віталій Кличко.

Українські рятувальники отримали спорядження і техніку від Франції та Німеччини

Німецьке федеральне агентство з надання технічної допомоги (THW) та Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ) передало спеціальну автомобільну техніку для потреб підрозділів ДСНС. 

Рятувальники отримали від Німеччини пожежні підіймачі, пожежні автодрабини та вантажний автомобіль із маніпулятором.

З початку повномасштабного вторгнення Німеччина надала для потреб ДСНС понад 300 одиниць автомобільної техніки, майже 700 генераторів, обладнання, безпілотники та іншу допомогу.

Франція передала Україні пожежно-рятувальне спорядження, дихальне обладнання, аварійно-рятувальний інструмент та прилади для пошуку постраждалих з-під завалів. 

Від лютого 2022 року Франція надала ДСНС 76 одиниць пожежно-рятувальних та медичних автомобілів, моторні човни, генератори, пожежно-рятувальне спорядження, аварійно-рятувальне обладнання тощо.

Україна залучить від Європейського банку реконструкції та розвитку 200 млн для «Укрзалізниці» 

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що уряд України спільно з ЄБРР готують проект відновлення залізниці. 

«Це кошти для закупівлі обладнання, необхідного для відновлення залізничних коридорів з ЄС, покращення пасажирських перевезень та закупівлі додаткових локомотивів», — відзначив Прем’єр-міністр.