Держаудитслужба підтвердила, що Міністерство оборони купувало яйця по 17 грн

Держаудитслужба підтвердила, що Міністерство оборони купувало яйця по 17 грн

Державні аудитори перевірили закупівлі Міністерства та підтвердили, що в низці договорів яйця дійсно коштували по 17 гривень за штуку. Повний звіт Служби є таємним.

Про це в інтерв'ю виданню «Главком» повідомила голова Державної аудиторської служби Алла Басалаєва.

Нагадаємо, 21 січня видання «Дзеркало тижня» опублікувало статтю Юрія Ніконова, у якій йдеться про ймовірні завищення цін на продукти.

Медіа опублікувало договір про закупівлю харчів та додаток до нього, де міститься каталог продуктів, які необхідно закупити, та ціни на них. Із цього документу випливало, що МОУ закуповує яйця по 17 гривень за штуку, хоч ринкова ціна на них коливається між шістьма та 10 гривнями.

«Купували по 17 грн за штуку. Десяток — 170 грн. Формування замовлень за каталогом у дечому спрощує процеси закупівлі продуктів харчування військовим, але дозволяє маніпулювати цінами, плюс логістика, завантаження, розвантаження», — сказала Басалаєва.

Раніше Міністр оборони Олексій Резніков заперечував це. Він заявив, що така ціна утворилася через техічну помилку в договорі, яка була виправлена. Ціна була вказана не за одне яйце, а за 100 грамів. Якщо 100 грамів яєць коштує 17 грн, то ціна одного грама — 0.17 грн. Яйце важить 42-60 грам. Отже, ціна на одне коливалася від семи до 10 грн.

Аудитори переглянули понад тисячу договорів Міністерства та 110 військових частин. Перевірка стосувалася не лише харчів, а й озброєння. Але здійснити цю перевірку було складно, адже військові частини не бажали надавати документи.

Договори часто оплачувалися 100% авансом. Якщо постачальник вчасно не виконував свої обов'язки, то повертав гроші. Проте через різницю у курсах долара Україна втратила 250 млн грн.

Частина закупленого майна була якості, яка не відповідала замовленню. Міністерство оборони не приймало цей товар. Частина цього майна залишилася неповернутою і лежить на складах. Отже, і 100% аванс Україна назад не отримала.

Водночас Басалаєва не може розповісти про всі деталі перевірки, адже повний зміст аудиту є таємним. Проте він використовується правоохоронцями у кримінальних провадженнях.