Антикорупційна рада при Міноборони підтвердила, що для ЗСУ закупили не літні, а зимові куртки

Антикорупційна рада при Міноборони підтвердила, що для ЗСУ закупили не літні, а зимові куртки

Антикорупційна рада при Міністерстві оборони підтвердила, що для Збройних Сил України в Туреччині закупили не літні, а зимові куртки.

Про це в етері «Радіо Свобода» розповів голова Громадської антикорупційної ради при Міністерстві оборони України Євген Грушовець за результатами попередньої перевірки.

Раніше ZN.ua опублікувало документи, які показують, що Міноборони закупило «камуфляжні» куртки, які по дорозі з Туреччини змінили маркування на «зимові повітрозахисні», а їхня ціна зросла майже у три рази.

Голова антикорупційної ради сказав, що завищені ціни — «питання точно не до Міністерства оборони», бо в контракті вказувалась ціна закупки, а Міністерство не має тих рахунків, де зазначена ціна в турецьких документах. 

«Ці документи подає винятково турецька сторона при тому, коли відвантажує товар. І в принципі Міністерство оборони не повинно було мати цих документів. Яким чином виробник буде декларувати цей товар у себе в країні походження Міноборони абсолютно не стосується», — пояснив Грушовець.

Міністр оборони Олексій Резніков припускав, що заниження цін повʼязане з ухилянням від сплати податків у Туреччині.

Розслідування «Української правди» показало, що турецька компанія, яка продала Україні військові куртки, належала племіннику народного депутата, члена фракції «Слуга народу» та Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Геннадія Касая.

Резніков запропонував журналісту «Української правди» Михайлу Ткачу та голові антикорупційного комітету Верховної Ради Анастасії Радіній парі. Він пообіцяв піти у відставку, якщо не доведе, що куртки дійсно були зимові.

Журналіст закликав міністра укладати не парі, а «договори по ринкових цінах». Радіна заявила, що у разі спростування складе мандат «одразу після ухвалення закону про відновлення публічного декларування статків чиновників».