Журналісти «Схем» встановили, що «Мотор Січ» співпрацювала з іранськими компаніями, проти яких у березні Україна ввела санкції

Журналісти «Схем» встановили, що «Мотор Січ» співпрацювала з іранськими компаніями, проти яких у березні Україна ввела санкції

Журналісти «Схем» встановили, що компанія з виробництва авіаційних газотурбінних двигунів для літаків та гелікоптерів «Мотор Січ» співпрацювала з іранськими компаніями, проти яких у березні Україна ввела санкції.

Про йдеться у їхньому новому розслідуванні.

Зокрема, йдеться про підприємства, пов'язані з державною військовою промисловістю Ірану, які причетні розробки дронів-камікадзе «Shahed-171» і «Shahed-136». 

Також «Мотор Січ» продавала в Іран товари подвійного використання — авіаційні двигуни АІ-9 та ТВ3-117. Журналісти зауважують, що такі моделі встановлюють як на невеликі транспорті моделі літаків, так і на військову гелікоптери. Зокрема, на гелікоптери Ка-52, які Росія використовує у війні проти України.

«В процесі аналізу документів "Схеми" виявили ще одну компанію з Ірану, з якою торгувала з "Мотор Січ", але проти якої досі не введено жодних санкцій —ані в Україні, ані за кордоном. Хоча в ній — ті самі люди, які перейшли з підсанкційних іранських підприємств», — зауважують журналісти.

Нагадаємо, у жовтні минулого року СБУ затримала ексдиректора «Мотор Січі» В'ячеслава Богуслаєва за підозрою в держзраді.

Богуслаєв має громадянство РФ, на початку повномасштабної війни наказав розібрати гвинтокрили.

У лютому 2023 року СБУ викрила факти співпраці президента «Мотор Січі» з незаконним збройним формуванням «днр».