Затриманий президент «Мотор Січі» Богуслаєв має громадянство РФ

Авторка: Марта Дика
Затриманий президент «Мотор Січі» Богуслаєв має громадянство РФ

Про це повідомляє проєкт «Схеми» від «Радіо Свобода».

Згідно з витягом з системи АС «Роспаспорт», 15 жовтня 2000 року В’ячеслав Богуслаєв звернувся до паспортно-візового відділу внутрішніх справ у Москві, щоб отримати паспорт громадянина РФ, в обмін на радянський паспорт від 1979 року.

Дата отримання паспорта громадянина Російської Федерації — 18 жовтня 2000 року.

Також у Богуслаєва є російський ІПН, що «Схеми» підтвердили через сайт російської Податкової служби.

Після цього він чотири рази обирався народним депутатом України та був членом комітету Верховної Ради з питань національної безпеки та оборони, що передбачало отримання доступу до державної таємниці.

22 жовтня СБУ затримала ексдиректора «Мотор Січі» В'ячеслава Богуслаєва за підозрою в держзраді. Також правоохоронці затримали начальника Департаменту зовнішньоекономічної діяльності «Мотор Січі». Їм оголосили про підозру в колабораціонізмі та пособництві Росії.

Затримані передавали росіянам товари військового призначення, зокрема авіадвигуни для російської штурмової авіації. Завдяки цьому російські військові могли ремонтувати та будувати гвинтокрили Мі-8АМТШ-ВН «Сапсан», а також ударні Ка-52 «Алігатор» і Мі-28Н «Нічний мисливець».

СБУ також опублікувала аудіозаписи телефонних розмов ексдиректора «Мотор Січі» В'ячеслава Богуслаєва, що підтверджують його співпрацю з РФ. У розмовах з росіянами Богуслаєв виправдовував російське вторгнення і висловлював підтримку президенту Росії.

Фото: Getty Images