Зеленський: Результати саміту НАТО у Вільнюсі «гарні, але були б кращі, якби було запрошення»

Зеленський: Результати саміту НАТО у Вільнюсі «гарні, але були б кращі, якби було запрошення»

Володимир Зеленський назвав результати саміту НАТО для України «гарними». Але вважає, що результати були б кращими, якби Україна отримала запрошення стати членом НАТО.

Про це він сказав на спільній з Генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом пресконференції.

«Можемо констатувати, що результати саміту гарні, але якби було запрошення, вони були б ідеальні», — сказав Зеленський.

На його думку, на саміті у Вільнюсі «був результат і конкретні пункти», які наближають України до НАТО.

Зі слів президента, під час зустрічей з партнерами він почув важливі сигнали про те, що Україна дійсно буде членом НАТО, коли будуть відповідні умови, тобто «коли буде безпечно на нашій землі» (йдеться про перемогу України у російсько-українській війні - ред.).

«Ми розуміємо, що дехто справді боїться говорити про наше членство в НАТО зараз, бо ніхто не хоче, щоб була світова війна, і це також зрозуміло й логічно. А ми цивілізовані й адекватні люди. Україна бореться і точно розуміє, що не може бути членом НАТО, поки йде війна», — наголосив президент.

Надання Україні гарантій безпеки від держав G7, Зеленський називає «конкретним досягненням». Наразі поки Україна не має гаратій безпеки від партнерів.

Нагадаємо, Bloomberg з покликанням на власні джерела писав, що лідери країн «Великої сімки» наближаються до досягнення угоди про початок переговорів з Україною про двосторонні безпекові зобов'язання. Ці зобов'язання спрямовані на посилення здатності України захищати себе та стримувати у майбутньому російську агресію. Йдеться про надання сучасного військового обладнання. У пріоритеті буде постачання Україні систем протиповітряної оборони, артилерії дальнього радіусу дії та бронетехніці.У той же час Україна зобов’яжеться продовжити реформи у правоохоронній та судовій системі, економіці, а також секторах безпеки та оборони.