Країни G-7 нададуть Україні індивідуальні гарантії безпеки — Bloomberg

Країни G-7 нададуть Україні індивідуальні гарантії безпеки — Bloomberg

Лідери країн «Великої сімки» наближаються до досягнення угоди про початок переговорів з Україною про двосторонні безпекові зобов'язання. Ці зобов'язання спрямовані на посилення здатності України захищати себе та стримувати у майбутньому російську агресію.

Про це пише Bloomberg з покликанням на власні джерела.

Заява про це стане частиною декларації більшості лідерів G7. Ці гарантії все ще обговорюють, і до оголошення їхній зміст і підписанти можуть змінитися.

Йдеться про надання сучасного військового обладнання. У пріоритеті буде постачання Україні систем протиповітряної оборони, артилерії дальнього радіусу дії та бронетехніці.

Союзники продовжуватимуть надавати Україні фінансову підтримку, допомогати у реконструкції та відбудові. При цьому російські активи залишатимуться заблокованими, допоки РФ не відшкодує Україні збитки, які завдала через війну.

Очікується, що лідери G7 пообіцяють проконсультуватися з Україною щодо кроків, яких слід вжити у разі майбутніх атак Росії.

До цих гарантій зможуть приєднатися й інші країни, які не належать до групи G7.

У той же час Україна зобов’яжеться продовжити реформи у правоохоронній та судовій системі, економіці, а також секторах безпеки та оборони.