Вища рада правосуддя обрала нову Вищу кваліфікаційну комісію суддів

Вища рада правосуддя обрала нову Вищу кваліфікаційну комісію суддів

1 червня Вища рада правосуддя призначила всіх нових членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів. У громадських активістів є сумніви щодо доброчесності двох із них.

Про обрання повідомила Вища рада правосуддя.

Комісія з добору на посади членів Вищої ради правосуддя визначила 16 нових членів ВККС. З них вісім є суддями або суддями у відставці.

Фундація «DEJURE» раніше висловлювала сумніви у доброчесності двох новообраних членів:

• суддя у відставці Володимир Луганський закрив щонайменше 54 справи щодо нетверезого водіння за спливом строків. За однією із таких справ проти Луганського було порушено дисциплінарне провадження за затягнування розгляду;

• Екссуддя Людмила Волкова неправдиво висвітлила зміст розмови із суддею Сергієм Бондаренком. Суддя Волкова прагнула приховати тиск, який на Бондаренка чинив голова апеляційного суду Черкаської області Володимир Бабенко. Бондаренко не прийняв таке рішення у справі службового приміщення заводу «Азот» олігарха Дмитра Фірташа, яке вимагав Бабенко.

Вища кваліфікаційна комісія суддів України — орган, що відповідальний за формування суддівського корпусу і проводить добір кандидатів для призначення на посади суддів. Новопризначений склад ВККС має обрати суддів на 2.5 тисяч вільних вакансій.

Нагадаємо, у березні 2023 року ВРП заявляла про складнощі у формуванні ВККС. Голова ВРП Григорій Усик стверджував, що серед затверджених Конкурсною комісією ВККС не достатньо суддів або суддів у відставці. Натомість фундація «DEJURE» заявляла, що статті закону не містять жодного положення, яке вимагало б від Конкурсної комісії відбирати окремо кандидатів, які належать чи належали до суддівської професії.

Фото: sud.ua