Внаслідок підриву Каховської ГЕС, водним ресурсам завдано збитків на щонайменше 2 млрд грн

Внаслідок підриву Каховської ГЕС, водним ресурсам завдано збитків на щонайменше 2 млрд грн

За попередніми підрахунками Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів та Державна екологічна інспекція України, внаслідок підриву росіянами Каховської ГЕС водним ресурсам завдано збитків на щонайменше 2 млрд грн.

Про це повідомила Перша віцепрем'єр-міністерка — Міністерка економіки України Юлія Свириденко.

Міністерка заявила, що підрив Каховської ГЕС призведе до екологічних, економічних наслідків і створить велику загрозу для радіаційної та харчової безпеки. 

Ціна будівництва нової ГЕС може коштувати близько 1 млрд доларів, оскільки йдеться не тільки про встановлення нових гідроагрегатів, а й про відновлення цілісності греблі. Тільки відновлення дамби займе щонайменше п’ять років.

«Зараз Україні потрібна якомога швидша допомога у мінімізації та ліквідації наслідків підриву в інтересах усього людства. Перш за все йдеться про демонтування та будівництво з нуля цілого комплексу нової ГЕС», — наголосила Юлія Свириденко.

Міністерка сказала, що знищення дамби Каховської ГЕС можна назвати однією з найбільших техногенних катастроф у Європі за останні десятиліття. Можуть бути підтоплені 80 населених пунктів, знищено частину флори та фауни Херсонщини, а кілька мільйонів людей можуть залишитися без питної води.

Уряд виділив 120 млн грн для сталого забезпечення жителів Миколаєва питною водою та 845 млн грн для забезпечення питною водою жителів Херсонської, Запорізької, Миколаївської та Дніпропетровської областей. Також виділено 1,5 млрд грн для будівництва нових магістральних водогонів.