Україна подасть до суду на Польщу, Угорщину та Словаччину через введені ембарго на сільськогосподарську продукцію

Україна подасть до суду на Польщу, Угорщину та Словаччину через введені ембарго на сільськогосподарську продукцію

Україна подасть до суду на Польщу, Угорщину та Словаччину через їхню відмову скасувати заборону на ввезення української сільськогосподарської продукції, попри зняття цих обмежень зі сторони ЄС.

Про це повідомив Торговий представник України у коментарі Politico.

«Важливо довести, що ці дії є юридично неправильними. І тому завтра (18 вересня — ред.) ми почнемо судові процеси», — сказав Тарас Качка.

Україна планує судитися з країнами у Світовій організації торгівлі, а не через власну торговельну угоду з ЄС.

«Я думаю, що весь світ повинен побачити, як країни-члени ЄС поводяться щодо торгових партнерів і власного Союзу, тому що це може вплинути й на інші країни», — додав Качка.

2 травня Єврокомісія ввела ембарго на імпорт окремих агротоварів з України до ЄС через падіння ціни на ринках у Польщі, Угорщині, Словаччині, Румунії та Болгарії. Польща вимагала продовжити ембарго після закінчення строку дії.

15 вересня Єврокомісія не продовжила дію ембарго на постачання українського зерна, яке сплинуло того дня.

У відповідь Польща, Угорщина і Словаччина ввели внутрішні обмеження імпорту українських товарів сільськогосподарської продукції. Це рішення вони обґрунтували внутрішніми інтересами.

У той же час уряд Румунії заявив, що очікує від України презентації плану дій щодо експортного контролю зернових. Уряд вирішуватиме, як діяти з ембарго на імпорт українського збіжжя після ознайомлення з планом дій. Україна має представити його 18 вересня.

А парламент Болгарії скасував заборону на імпорт українського зерна ще 14 вересня.

Оновлено

У відповідь на позов Польща, Словаччина та Угорщина не братимуть участі в платформі для імпорту українського зерна до ЄС через позов України до Світової організації торгівлі 

Ці три країни виходять із платформи через той факт, що Україна може використати інформацію, надану в рамках Координаційної платформи,  у розглядах в СОТ, повідомив постійний представник Польщі при ЄС.