Єврокомісія не продовжила дію ембарго на постачання українського зерна

Єврокомісія не продовжила дію ембарго на постачання українського зерна

Європейська комісія оголосила, що не буде продовжувати обмеження на імпорт сільськогосподарської продукції з України після 15 вересня.

Про це повідомляє пресслужба Єврокомісії.

Європейська комісія проаналізувала дані щодо впливу експорту чотирьох категорій сільськогосподарської продукції на ринок ЄС і дійшла до висновку, що викривлення на ринку збіжжя в п’яти країнах-членах, які межують з Україною, зникли. 

Україна зі свого боку погодилася запровадити правові заходи, щоб уникнути різкого постачання великої кількості зерна на ринок ЄС. 18 вересня Україна надасть план дій щодо контролю за експортом сільськогосподарської продукції.

У відповідь на це рішення Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що Польща продовжить ембарго на українське зерно.

Польща аргументує обмеження імпорту українського зерна нестабільністю ситуації на внутрішньому зерновому ринку країни.

Міністр сільського господарства Угорщини  Іштван Надь заявив, що Угорщина закриває свої кордони для українських товарів.

Слідом за Польщею, Угорщина аргументує обмеження імпорту українських товарів сільськогосподарської продукції захистом інтересів угорських фермерів.

Президент відреагував на рішення Єврокомісії зняти ембарго на постачання українського зерна.

«Щиро вдячний Урсулі фон дер Ляєн за дотримання слова та правил вільного ринку. Це приклад справжньої єдності й довіри між Україною та ЄС. Європа виграє завжди, коли правила працюють, а договори виконуються», — заявив Зеленський.

Нагадаємо, 2 травня Єврокомісія ввела ембарго на імпорт окремих агротоварів з України до ЄС через падіння ціни на ринках у Польщі, Угорщини, Словаччини, Румунії та Болгарії. Польща вимагала продовжити ембарго після закінчення строку дії. У Болгарії парламент скасував заборону на імпорт українського зерна 14 вересня.