Сенат США вивчає, чому супутники «Starlink» не працювали біля Криму

Сенат США вивчає, чому супутники «Starlink» не працювали біля Криму

Комітет Сенату США у справах збройних сил вивчає, чому супутники «Starlink» не працювали біля тимчасово окупованого Криму.

Про це пише Bloomberg.

Голова комітету Джек Рід заявив, що звіти про використання «Starlink» виявили «серйозні проблеми відповідальності щодо національної безпеки».

Комітет розглядатиме широкий ринок супутникового звʼязку, державні контракти та «велику роль, яку тут відіграють пан Маск та його компанія».

«Ані Ілон Маск, ані будь-який приватний громадянин не можуть мати останнє слово, коли йдеться про національну безпеку США», — сказав Рід.

Нагадаємо, раніше CNN писало, що Ілон Маск таємно наказав своїм інженерам вимкнути мережу «Starlink» біля узбережжя Криму в 2022 році, щоб перешкодити українській атаці на флот РФ. Макс це заперечив і заявив, що мережа у цьому районі не була активованою до цього. Проте він дійсно відмовив Україні у запиті активувати звʼязок «на шляху до Севастополя». Він відмовився вмикати системи «Starlink» в тимчасово окупованому Криму нібито через санкції США проти РФ.

Після цього Сенаторка США Елізабет Воррен заявила, що вимагатиме від Пентагону розслідувати відключення терміналів супутникового зв’язку «Starlink» під час операцій Сил Оборони України біля тимчасово окупованого Криму.