Росія незаконно утримує щонайменше 158 бранців Кремля

Росія незаконно утримує щонайменше 158 бранців Кремля

26 січня бранець Кремля Асан Ахтемов написав листа про те, як з ним поводяться окупаційні силовики

Росіяни відвезли незаконно затриманого громадянина України Асана Ахтемова в окупаційний суд. Вони протримали його там без їжі та води цілий день.

Лист виклала активістка Ельмаз Киримли. 

Того дня в Асана була підвищена температура, проте медичну допомогу росіяни йому не надали. Натомість привезли його в окупаційний суд для ознайомленням з аудіопротоколами судових засідань. Разом з ним був Азіз Ахтемов і Наріман Джелял. Незаконно викрадені попросили, аби їм видали папір та ручки для нотаток, проте росіяни відмовили.

Протягом дня Ахтемовим та Джелялу не давали їжі та води. Замість обіду їх відвели у окреме приміщення і протримали там годину. Таке «ознайомлення» триватиме декілька днів.Нагадаємо, окупаційні силовики незаконно затримали братів Ахтемових і Нарімана Джеляла у вересні 2021 року та з того часу утримують їх в СІЗО. Політв’язням інкримінували нібито диверсію на газогоні в Перевальному, однак справжньою причиною була участь Нарімана Джеляла в установчому саміті Кримської платформи. Про це зізнання окупаційних силовиків Наріман розповів на одному з «засідань». У вересні 2022 року окупаційний «суд» призначив Наріману 17 років ув’язненя, Асану – 15, Азізу – 13. Зараз справу розглядає окупаційний апеляційний суд.

27 січня відбулося засідання окупаційного суду в справі так званої «Бахчисарайської четвертої групи Хізб-ут Тахрір»

Росіяни хочуть посадити людину з інвалідністю та вадами зору у в’язницю на 18 років за звинуваченнями у нібито «тероризмі». Про це повідомила «Кримська солідарність».Російські силовики вимагають незаконно позбавити волі Олександра Сізікова строком на 18 років, а незаконно затриманим Аліму Суфьянову та Сейрану Хайредінову загрожує 14 років ув’язнення. Розгляд справи триває.

Нагадаємо, трьох мусульман переслідують у справі так званої «Бахчисарайської четвертої групи Хізб-ут Тахрір». Росіяни незаконно утримують їх з липня 2020 року. 

27 січня три окупаційні суди в тимчасово окупованому Криму незаконно арештували 26 кримських татар на 10-16 діб

Це активісти, які прийшли підтримати шістьох незаконно затриманих 25 січня. Про це повідомляє Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим. 

25 січня окупаційний суд у Сімферополі розглядав справи шістьох кримських татар, незаконно затриманих попереднього дня. 

Аби підтримати викрадених, інші громадяни України зібралися під будівлею так званого «суду». Російські силовики незаконно затримали і їх, а потім вивезли у відділки окупаційної поліції. 

27 січня окупаційні суди не стали карати лише сімох затриманих, а Руслана Умерова незаконно оштрафували. Решті присудили незаконні адміністративні арешти. 

30 січня росіяни етапували до Ростова-на-Дону незаконно затриманого Богдана Зізу 

Росіяни судитимуть активіста в Ростові-на-Дону. 

Про це повідомляє Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим.

16 травня 2022 року він вилив жовту та синю фарби на будівлю окупаційної адміністрації Євпаторії та кинув всередину пляшку зі запалювальною сумішшю. 

Нагадаємо, раніше Зіза звертався до Президента України з проханням його обміняти. 

Стан здоров'я незаконно затриманого Джеміля Гафарова погіршився, адже росіяни не надають йому медичної допомоги

Про це «Кримській солідарності» розповів адвокат політв’язня Кремля Еміль Кубердінов.

Гафаров пережив інфаркт у 2017 році. Крім того, у нього ниркова недостатність.

«Чи виживу я на етапі, чи ні — незрозуміло. Як мене будуть протягом місяців етапувати?», — сказав незаконно затриманий, не встаючи з ліжка через погане самопочуття.