Начмеду, який попросив замінити неякісні турнікети, оголосили сувору догану

Начмеду, який попросив замінити неякісні турнікети, оголосили сувору догану

Начальнику медичної служби 82-ї окремої десантно-штурмової бригади Антону Шевчуку оголосили «сувору догану» після того, як він написав заяву на заміну неякісних турнікетів, які поставили до його частини.

Про це повідомляє «Українська правда» з посиланням на коментар Шевчука та висновок Військової служби правопорядку.

Антон Шевчук 14 липня подав заявку до Командування медичних сил з проханням замінити неякісні китайські турнікети у його частині.

22 липня бригада отримала дозвіл на заміну турнікетів, але Шевчуку оголосили «сувору догану» за порушення п’яти пунктів Статуту внутрішньої служби ЗСУ та одного з пунктів Дисциплінарного статуту ЗСУ за те, що «звернувся не за підлеглістю».

Пункти статутів стосуються обов’язків військовослужбовця, обов’язків начальника служби, порядку, черговості доповідей та зобов’язань військової дисципліни.

Нагадаємо, після 20 липня медики і волонтери почали заявляти про постачання Командуванням Медичних сил ЗСУ неякісних аптечок на фронт. У мережі публікували фото китайських турнікетів, які роздавали у військових частинах. Детальніше про це читайте у нашому матеріалі.

23 серпня пройшло засідання комітету нацбезпеки та оборони Верховної Ради, за підсумками якого народна депутатка Інна Совсун повідомила, що кожен четвертий турнікет у користуванні військових невідомого походження та якості. Командування Медичних Сил не закупило жодної медичної аптечки за 2023 рік. 

Командування Медичних сил досі не відповіло на запит Свідомих щодо типів, походження турнікетів та їх тестування перед видачею.