МЗС Південно-Африканської Республіки надало дипломатичний імунітет учасникам саміту БРІКС, проте це не вплине на статус Путіна

МЗС Південно-Африканської Республіки надало дипломатичний імунітет учасникам саміту БРІКС, проте це не вплине на статус Путіна

ПАР оголосила про надання імунітету учасникам зустрічей БРІКС. Це стандартна процедура, і вона не вплине на статус Путіна, щодо якого оголошено ордер на арешт.

Про це свідчить заява Департаменту міжнародних відносин та співпраці.

19 травня Департамент міжнародних відносин та співпраці видав наказ, згідно з яким дипломатичні імунітети поширюються на учасників саміту Бразилія — Росія — Індія — Китай — Південно-Африканська Республіка. Він відбудеться у серпні в Йоганнесбурзі, ПАР. Владімір Путін отримає запрошення на цей саміт як голова країни-члена БРІКС.

Нагадаємо, у лютому 2023 року Міжнародний кримінальний суд видав ордери на арешт Владіміра Путіна та Марії Львової-Бєлової. Їх звинувачують у незаконній депортації і переміщенні населення, зокрема дітей, з тимчасово окупованих територій України до Росії.

Це означає, що країни, які ратифікували Римський статус Міжнародного кримінального суду, зобов'язані арештувати Путіна. Для цього він має перебувати у їхній юрисдикцїі. ПАР ратифікувала статут.

Указ від 19 травня було опубліковано в державному віснику ПАР 29 травня. Його поява спричинила дискусії щодо того, як надання імунітету вплине на статус Путіна.

30 травня Департамент уточнив, що це стандартна процедура. «Ці імунітети не заміщають будь-який ордер міжнародного трибуналу стосовно будь-кого з учасників конференції», — заявив Департамент.