Міжнародний кримінальний суд видав ордери на арешт Владіміра Путіна та Марії Львової-Бєлової

Міжнародний кримінальний суд видав ордери на арешт Владіміра Путіна та Марії Львової-Бєлової

Про це повідомили у пресслужбі Суду.

Президента та Уповноважену з прав дітей Російської Федерації звинувачують у незаконній депортації і переміщенні населення, зокрема, дітей з тимчасово окупованих територій України до Росії.

«На підставі клопотань прокуратури від 22 лютого 2023 року, Палата досудового провадження ІІ визнала, що є достатні підстави вважати, що підозрювані несуть відповідальність за військовий злочин у вигляді незаконної депортації населення та незаконного переміщення населення з окупованих територій України до Російської Федерації, що завдало шкоди українським дітям», — йдеться у повідомленні.

Палата визначила ордери таємними, щоб захистити потерпілих і свідків, а також забезпечити розслідування. Проте, зважаючи на те, що злочинні дії і надалі здійснюються, і що обізнаність громадськості про ордери може сприяти запобіганню подальшому вчиненню злочинів, Палата вважає, що в інтересах правосуддя дозволити Секретаріату публічно оприлюднювати інформацію про ордери, імена підозрюваних, злочини, за які видано ордери, і види відповідальності, встановлені Палатою.

Генпрокурор України: Це означає, що за межами Росії Путіна мають заарештувати та передати до суду

«Світові лідери тричі думатимуть, перш ніж тиснути йому руку або сідати з ним за стіл переговорів. Світ отримав сигнал, що російський режим є злочинним і його керівництво та поплічники будуть притягнуті до відповідальності», — повідомив Андрій Костін.

Генпрокурор зазначив, що зафіксовано депортацію понад 16 тисяч дітей з території Донецької, Луганської, Харківської та Херсонської областей. Реальна цифра може бути більшою.  

Представниця МЗС Росії Марія Захарова заявила, що «це рішення не має жодного значення, зокрема з правової точки зору», бо РФ «не є учасницею Римського статуту Міжнародного кримінального суду і зобов'язань щодо нього не несе».

Фото: www.icc-cpi.int