Міноборони повертає громадський контроль над закупівлями продуктів харчування та майна з урахуванням обмежень воєнного стану
Про це повідомив Міністр оборони України Олексій Резніков у Facebook.
Резніков повідомив, що за фактом укладання закупівельного контракту на сайті Міноборони будуть оприлюднювати:
1) номер і дату укладання договору;
2) ціну за одиницю товару;
3) посилання на публічні технічні умови закупівлі.
29 червня 2022 року ухвалили рішення здійснити позапланову перевірку забезпечення армії харчуванням. Попередні висновки аудиту були підготовлені у грудні 2022 року.
Аудит показав, що система закупівель і контролю потребує змін та спричинив кадрові рішення щодо осіб, стосовно доброчесності яких були сумніви.
«Я особисто і команда в цілому зробили висновки з історії, яка спричинила суспільний резонанс. Ми не були достатньо відкритими, тому не змогли пояснити результати нашої роботи, які відповідають суспільному запиту. Це помилка, яка буде виправлена», — написа Міністр оборони.
Резніков дав доручення:
• Здійснити аналіз цін та процесу їхнього формування;
• Зменшити термін контракту з постачальниками;
• Розробити нові підходи, які будуть передбачати механізми прозорості та підзвітності, переходу до меню (раціонів) зі збереження продуктового різноманіття, публікацію цін, тощо.
Нагадаємо, 21 січня видання «Дзеркало тижня» опублікувало матеріал засновника проєкту «Наші гроші» Юрія Ніконова про ймовірне завищення цін на продукти для ЗСУ. Так, Міноборони законтрактувало яйця по 17 грн за штуку, тоді як роздрібна ціна близько 7 грн. Картоплю замовили по 22 грн за кілограм, роздрібна ціна — 8–9 грн. Міністр оборони Олексій Резніков заперечив це та пояснив високу ціну технічною помилкою, яка вже була виправлена.
Через суспільний резонанс подав у відставку Заступник міністра оборони В’ячеслав Шаповалов, який відповідав за тилове забезпечення, зокрема постачання харчів. Також звільнили директора департаменту закупівель Міністерства оборони Богдана Хмельницького.
Фото: Daria Volkova | Unsplash