Кирило Буданов підтвердив, що системи «Starlink» не працювали «певний час» біля Криму

Кирило Буданов підтвердив, що системи «Starlink» не працювали «певний час» біля Криму

Керівник Головного управління розвідки МО України Кирило Буданов підтвердив, що системи «Starlink» не працювали «певний час» біля Криму.

Про це Буданов заявив на щорічній зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії.

«Особисто я не впевнений, що пан Ілон Маск оперував якимись міфічними кнопками і зупиняв рух якихось апаратів. Це моя особиста думка. Те, що системи "Starlink" не працювали певний час біля Криму, я можу це абсолютно підтвердити, тому що ми також застосовували певну техніку», — сказав він.

Буданов додав, що системи «Starlink» відіграли дуже значну роль і відіграють її зараз, адже їх використовують для зв'язку та передачі інформації від дронів.

«Вони досить добре зарекомендували себе на фронті. Можна багато говорити, хороші вони чи погані, але є факти — абсолютно вся лінія фронту працює на них», — наголосив Буданов.

Раніше CNN повідомили, що Ілон Маск таємно наказав своїм інженерам вимкнути мережу «Starlink» біля узбережжя Криму в 2022 році, щоб перешкодити українській атаці на флот РФ.

Згодом Маск заявив, що не наказував своїм інженерам вимикати систему «Starlink» біля узбережжя тимчасово окупованого Криму. Бізнесмен сказав, що мережа в цьому районі не була активованою раніше. Проте він дійсно відмовив Україні у запиті активувати звʼязок «на шляху до Севастополя».

Фото: Yevheniy Shynkar | VOA