Командир батальйону підпалив автомобіль військових, а за поширення цієї інформації погрожують військовослужбовцю

Командир батальйону підпалив автомобіль військових, а за поширення цієї інформації погрожують військовослужбовцю

29 травня командир батальйону Андрій Селехман — майор окремого батальйону окремої бригади Сил територіальної оборони ЗСУ — підірвав гранатою машину, яку військовим доставили волонтери. Військовослужбовцю, який опублікував цю інформацію, погрожують.

Про це повідомив вийськовий 125-ої окремої бригади ТрО Віталій Карвацький, опублікувавши відео.

За словами Карвацького, це сталося тому, що бійці поїхали цим автомобілем у Лиман, а пізніше комбат начебто помітив у машині пляшки з алкоголем.

За кілька годин після поширення відео військовий повідомив, що його викликають до комбата. Військовослужбовців звинуватили в нібито самовільному залишенні частини. Їм погрожують розслідуванням та притягненням до відповідальності за поширення цієї інформації.

Військового змушують публічно вибачитися та спростувати інформацію, заявивши, що нібито авто загорілося через падіння уламків ракети. У разі відмови погрожують обвинуваченнями щодо контрдиверсійних дій, розповсюдження та знімання матеріалів, за наклеп проти командира.

У коментарі «Свідомим» Селехман зазначив, що не підтверджує інформацію про підпал автомобіля, але не надав своєї версії загоряння автівки. Також він не повідомив, що наразі із Віталієм Карвацьким.

Друг військовослужбовця Іван Пельчер у коментарі «Свідомим» повідомив, що востаннє написав повідомлення Карвацькому 29 травня 23:07, але станом на 13:00 30 травня відповіді не отримав.

Дівчина військовослужбовця Софія Олійник говорить у коментарі «Свідомим», що Віталій Карвацький востаннє написав їй о 13:04 30 травня, що з ним усе добре. За словами дівчини, телефон Карвацького після останнього повідомлення вже, ймовірно, не з ним, оскільки у мережі він був протягом короткого часу.

Сам Віталій Карвацький говорив, що у нього забирають телефон. Проте згодом повідомив, що телефон повернули, аби написав, що в нього все добре.

Наразі інші військові батальйону відмовилися підписувати рапорт та не погоджуються спростовувати справжній факт загоряння авто.

У коментарі «hromadske» Регіональне управління Сил територіальної оборони «Захід» повідомило, що за цим фактом проводиться службове розслідування.

За словами Карвацького, військових звинуватили в самовільному залишенні частини, за що передбачена Кримінальна відповідальність згідно із законопроєктом №8271. Його прийняли у грудні 2022 року, та він зазнав низки критики зі сторони військових і правозахисників. Начальник Генерального штабу генерал-лейтенант Сергій Шаптала був присутній під час голосування. Він наголосив, що повністю підтримує винесений законопроєкт.

Юрист та учасник бойових дій Масі Найєм зазначав, що закон не здатний досягти своєї мети. На думку чоловіка, він не може посилити дисциплінованість військовослужбовців, а лише порушить їхні права.

Також негативно щодо цього висловився керівник військового напряму Фонду Сергія Притули Роман Сініцин. Він заявив, що законопроєкт у поточному його вигляді — «мрія для совково-паркетного командира-самодура».

Свідомі звернулися до Генштабу ЗСУ і готові опублікувати їх позицію.

UPD: Доповнено 30 травня о 16:15

Віталій Карвацький повідомив, що йому повернули телефон, та триває перевірка інциденту

За його словами, до батальйону приїхали представники контррозвідки, управління бригади, представники управління Сил ТрО, щоб з'ясувати ситуацію.

Він повідомив, що особисто не бачив усіх подій, тому потрібне підтвердження інших. Проте військовослужбовці через можливе залякування кримінальними справами зазначають, що нічого не бачили. Через це з'являються різні свідчення, що помітила контррозвідка.

UPD: Доповнено 30 травня о 23:15

Контррозвідка перевірила телефони учасників події і встановила, що авто було знищено внаслідок дій командира батальйону, повідомив адвокат Масі Найєм. Він також заявив, що командир 125-ої окремої бригади Артур Горбенко підтримав позицію Віталія Карвацького.