Голова Комітету ВРУ з питань освіти, науки та інновацій відмовився від наукового ступеня доктора технічних наук

Голова Комітету ВРУ з питань освіти, науки та інновацій відмовився від наукового ступеня доктора технічних наук

30 травня Голова Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак офіційно відмовився від наукового ступеня доктора технічних наук. Він став другою людиною після Міністра освіти Оксена Лісового, яка відмовилась від наукового ступеня після звинувачень у плагіаті.

Про це повідомив Сергій Бабак.

«Науковця, в першу чергу, визначають якість, цитованість наукових праць та впроваджені наукові розробки, а не формалізований диплом. Формування нової культури в суспільстві варто починати з відмови від старої. Це стосується і питань академічної доброчесності», — написав Бабак.

Голова Комітету також зазначив, що віддав на перевірку текст своєї докторської дисертації. Декілька експертиз показали, що там є часткові збіги тексту з іншими роботами.

«Через те, що наше завдання — сформувати нову культуру академічної доброчесності, будемо відмовлятися від старої. І потрібно починати з себе. Тому вчора я офіційно відмовився від наукового ступеню доктора технічних наук», — сказав Сергій Бабак

Нагадаємо, Міністр освіти Оксен Лісовий також відмовився від ступеня кандидата наук.

«На собі, власне, першим і випробовував механізм відмови. Написав відповідну заяву — і від учора вже не є кандидатом наук. Триматися за формальні для себе статуси не збираюся. Набагато важливіші реальні справи та дії», — прокоментував відмову Міністр.

Фото: Андрій Гудзенко | LIGA.net