Міністр освіти Оксен Лісовий відмовився від ступеня кандидата наук

Авторка:
Катерина Палій
Міністр освіти Оксен Лісовий відмовився від ступеня кандидата наук

Уряд ухвалив механізм добровільної відмови від наукового ступеня 19 травня — Лісовий вирішив перевірити цей механізм відмови.

Про це повідомив Міністр освіти України Оксен Лісовий.

«На собі, власне, першим і випробовував механізм відмови. Написав відповідну заяву — і від учора вже не є кандидатом наук. Триматися за формальні для себе статуси не збираюся. Набагато важливіші реальні справи та дії», — написав Міністр.

Оксен Лісовий зауважує, що післярадянська культура спотворила цей аспект, і потрібно виправити ситуацію, сформувавши нову культуру академічної доброчесності, в якій місце буде займати лише справжня наука.

«В академічному світі науковий ступінь — це про цінність та довіру, а ще про здобуття, а не отримання. Як військову форму мають право носити лише військові, так і мати наукові ступені, на мою думку, повинні лише науковці», — написав Міністр.

Раніше нового Міністра освіти звинуватили у плагіаті. Міністр вирішив надіслати свою дисертацію на перевірку щодо плагіату, і якщо будуть виявлені порушення академічної доброчесності, він обіцяв відмовитися від ступеня кандидата наук.

Оксен Лісовий став новим Міністром освіти і науки України 21 березня, за його призначення проголосували 313 депутатів.

Від 2010 року він є директором Національного центру «Мала академія наук України». З початком повномасштабного російського вторгнення в Україну Оксен Лісовий добровольцем пішов на фронт у складі 95-ї окремої десантно-штурмової бригади.

Фото: Оксен Лісовий