Ексчільника ДФС Романа Насірова звільнили від відповідальності за службове підроблення в епізоді «газової справи»

Ексчільника ДФС Романа Насірова звільнили від відповідальності за службове підроблення в епізоді «газової справи»

Колишнього очільника Державної фіскальної служби Романа Насірова звільнили від відповідальності за службове підроблення в епізоді «газової справи».

Про це повідомляє Transparency International Ukraine. 

Клопотання про звільнення ексголови ДФС від відповідальності за статтею про службове підроблення підтримали усі учасники процесу.

Підозру Насірову оголосили ще у 2017 році. Тоді, за версією обвинувачення, він як голова Державної фіскальної служби підробляв офіційні документи під час інформування Мінфіну та прийняття рішень про розстрочення податкових зобов’язань і боргу, які надавались підприємствам «Надра Геоцентр», «Фірма ХАС» та «Карпатнадраінвест». 

У Transparency International Ukraine пояснюють, що за звичайних умов притягнути до кримінальної відповідальності за ймовірно скоєне службове підроблення можливо, лише якщо пройшло не більше ніж три роки з моменту його вчинення.

А події зі службовим підробленням Насірова відбувалися ще у 2015-2016 роках.

TIU пояснюють, що у цій справі Насірова звинувачують у двох злочинах — ч. 1 ст. 366 (службове підроблення) та ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) КК України. Тож звільнення від кримінальної відповідальності за службове підроблення  не зумовить звільнення від кримінальної відповідальності за інший злочин.

На відміну від службового підроблення, покарання за яке є набагато м’якшим та не передбачає позбавлення волі, зловживання владою або службовим становищем є тяжким злочином, за нього передбачено позбавлення волі на строк від трьох до шести років, а строк давності притягнення до кримінальної відповідальності складає десять років.

Нагадаємо, правоохоронці завершили розслідування справи ексголови Державної фіскальної служби Романа Насірова у лютому 2023 року.

Фото: УНІАН