Правоохоронці завершили розслідування справи ексголови Державної фіскальної служби Романа Насірова

Правоохоронці завершили розслідування справи ексголови Державної фіскальної служби Романа Насірова

Правоохоронці завершили розслідування справи ексголови Державної фіскальної служби Романа Насірова НАБУ та САП підозрюють Насірова в отриманні хабарів від агропідприємця Олега Бахматюка. У жовтні Вищий антикорупційний суд відправив ексголову ДФС під варту з можливістю внесення застави. 

Про це повідомляє НАБУ. 

Національне антикорупційне бюро вважає, що у 2015-2016 роках Роман Насіров отримав від Олега Бахматюка 5.5 млн доларів та 21 млн євро. Агропідприємець дав йому ці хабарі за те, що Насіров позачергово відшкодував йому понад 3 млрд гривень податку на додану вартість. Хабарі надходили на рахунки іноземних компаній. 

Натомість інші комунальні підприємства не отримали відшкодування ПДВ, хоч це мало відбутися згідно з чергою. Через це ці підприємства подали в суд, виграли справи, а держава мусила виплатити їм 2 млн гривень пені на додачу до відшкодувань податку. 

НАБУ передав ці матеріали адвокатам Насірова, аби ті ознайомилися.

Нагадаємо, судовий розгляд цієї справи вже розпочався. У жовтні Вищий антикорупційний суд відправив Насірова під варту з правом внесення застави у 523 млн гривень. Про внесення цієї суми публічно не відомо.

Насіров вже перебував у СІЗО у 2017 році. Тоді правоохоронці підозрювали його в іншому злочині — безпідставній розстрочці податкового боргу фірмі, яка належала нардепу Олександру Оніщенку. Проте тоді за Насірова внесли заставу в 100 млн гривень і він вийшов на свободу.

Фото: LIGA.net