Агентство з розшуку та менеджменту активів за половину 2022 року не зайшло управиталя майном бетонної компанії «Аерок» — Trap Agressor

Агентство з розшуку та менеджменту активів за половину 2022 року не зайшло управиталя майном бетонної компанії «Аерок» — Trap Agressor

1 липня усе майно компанії було арештовано за рішенням суду в рамках кримінального провадження ДБР через звʼязки з оточенням Путіна та володіння заводами на території РФ. Компанія також подає податкову звітність із території Росії, що підтверджується даними IP-адрес.

Майно передали під управління АРМА. Зокрема йдеться про виробничі майданчики, нерухомість, корпоративні права, заводи, спецтехніку та 22 автівки. Загальна вартість активів понад два мільярди гривень.

Упродовж половини 2022 року АРМА наманається обрати управителя для арештованого бізнесу, як повідомляють розслідувачі Trap Agressor, це роблять «за зачиненими дверима».

Сама компанія «Аерок» в Україні у власності німецької компанії «Аерок Інвестмент Дойчланд», а її директори й засновники наближені до російського олігарха Андрєя Молчанова.

За даними СБУ російський олігарх Молчанов належить до найближчого оточення президента Росії, а також спонсорує передвиборчу кампанію партії «Єдіная Росія».  Окрмі цього компанія займається будівництвом житла для співробітників ФСБ і збройних сил Росії.

19 жовтня Володимир Зеленський наклав санкції на Андрєя Молчанова терміном на 10 років.

Перший конкурс АРМА оголосила 12 жовтня і після подачі документів усіма претендентами відбір раптово скасували. Таке рішення агентствл пояснило додатковою ухвалою суду з новим переліком майна, який нібито «суттєво змінився». 24 листопада у оголосили новий конкурс, але його результатів до сьогодні так і немає. Через затягування обрання управителя, «Аерок» офіційно не працює, а Україні недоотримує кошти від управління активом. 

За інформацією розслідувачів, на початок грудня 2022 року заарештовано чимало економічних активів, саме через приналежність до російського чи білоруського бізнесу. Більшість з них передано в управління АРМА, щокрема йдеться про:

• корпоративні права 116 підприємств (вартістю 25 мільярдів гривень);

• нерухомості (майже 2 мільярди гривень);

• транспортних засобів (майже 3 мільярди);

• інше майно (понад 2 мільярди гривень).

Також заарештовано понад понад 500 млн гривень грошових коштів, близько 35 мільйонів доларів, та 15 мільйонів євро.

Фото: Trap Agressor