Росія незаконно утримує щонайменше 183 бранців Кремля

Росія незаконно утримує щонайменше 183 бранців Кремля

Згідно з даними Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим, саме таку кількість затриманих громадян України росіяни незаконно утримують в тимчасово окупованому Криму. 40 із них арештовані, 125 — ув’язнені, 18 осіб не мають процесуального статусу. Близько 60% незаконно затриманих — кримські татари.  

До того ж росіяни незаконно затримують українців і в інших тимчасово окупованих регіонах. Про їхні долі є менше публічної інформації, оскільки Росія заперечує факти цих незаконних арештів.

Протягом тижня понад 20 кримських татар вийшли на волю після незаконних адміністративних арештів

Росіяни незаконно затримали їх 27 січня. 26 січня кримські татари прийшли під окупаційний суд підтримати інших незаконно затриманих. 

Про це повідомляє «Кримська солідарність». 

Ще пʼять незаконно затриманих громадян України перебувають під адміністративним арештом. Нагадаємо, всього 26 січня під окупаційним судом росіяни затримали 34 особи. Вони підтримували шістьох кримських татар, яких росіяни викрали 25 січня.

Фото: Кримська солідарність

Росіяни продовжують не визнавати те, що викрали 74-річного громадянина Іспанії Маріано Калатаюд Гарсія

Його місцеперебування залишається невідомим з 19 березня. Останні вісім років він мешкав у Херсоні та залишився у місті після початку тимчасової окупації.

Про це повідомляє Кримська правозахисна група. 

Після того як Гарсія вийшов на пенсію, він переїхав в Україну. Він так вирішив, надихнувшись історіями батька про те, як Радянська Україна прийняла тисячі біженців з Іспанії. Вони тікали від диктатури Франциско Франко наприкінці 1930-х. 

В Україні Гарсія мешкав у Херсоні та допомагав ветеранам російсько-української війни. Після початку тимчасової окупації виходив на протести проти росіян. 

19 березня іспанець зник. Свідки стверджують, що його викрали росіяни. На запит одного з кримських адвокатів російські силовики відповіли, що не володіють інформацією про Гарсію.

Сім’я Гарсії закликає Іспанію попросити Україну обміняти його, повідомляє El Español.

Фото: ZMINA

7 лютого в ув’язненні помер незаконно затриманий громадянин України Костянтин Ширінг 

Росіяни викрали Ширінга у 2020 році. Чоловіку був 61 рік, він мав серцево-судинні захворювання, проте російські силовики не надавали йому медичної допомоги. 

Про це повідомляє Кримська правозахисна група. 

15 квітня 2020 року російські силовики незаконно затримали громадянина України Ширінга. Разом з ним арештували громадянку Росії Татьяну Кузьменко. Їм висунули «обвинувачення» у шпіонажі. 

У 2021 році окупаційний суд в Криму призначив Ширінгу 12 років ув’язнення. Апеляційна інстанція не змінила «вирок». Зрештою росіяни незаконно вивезли бранця Кремля у колонію в Оренбурзькій області, де він незаконно утримувався з 1 червня 2022 року. 

Попри проблеми зі здоров’ям Ширінг не мав доступу до медичної допомоги. Росіяни забрали у нього його ліки та тонометр. 

Фото: Владислав Єсипенко | Facebook

Росіяни обвинуватили незаконно затриманого Миколу Петровського в шпіонажі

Петровський попри інвалідність допомагав жителям Херсона виїздити з тимчасово окупованого міста. Росіяни викрали його та вже близько 11 місяців незаконно утримують. 

Про це повідомляє Кримська правозахисна група.

У 2012 році Петровський потрапив в аварію на мотоциклі, внаслідок чого втратив частину ноги, отримав травму голови, через що погано бачить і чує. Йому неякісно провели протезування, через що у Петровського з’явилися проблеми зі спиною. 

Попри це чоловік допомагав херсонцям поїхати з тимчасово окупованого міста. 27 березня він поїхав на зустріч, проте не повернувся — росіяни незаконно затримали його. 

Коли російське військо відступало з Херсона, силовики вивезли Петровського у тимчасово окупований Крим. Тепер його утримують в ізоляторі №2 в Сімферополя. 

Після 11 місяців незаконно ув’язнення росіяни висунули Петровському «звинувачення» — шпигунство. 

Фото: Зміна