Музика, яку ви могли пропустити: добірка від «СЛУХ»

Authors:
Медіа «СЛУХ»
Музика, яку ви могли пропустити: добірка від «СЛУХ»

Щомісяця медіа про музику та культуру «СЛУХ» шукає альбоми, пісні та кліпи, які не опинилися в хіт-парадах та пройшли повз слухачів. Разом із ними публікуємо добірку української музики, яку ви маєте почути. 

Альбоми

Ницо Потворно — Цифри (EP)

Сергій Гусак все більше демонструє свій талант співака. Він не ховається за образом стендапера, а показує вразливу сторону, де є місце екзистенційній кризі й пошуку себе у двійковій системі. Сідайте у крісло поруч зі старим-добрим другом Ницо Потворно. Будемо говорити про буття, наче ми на сеансі в психотерапевта.

Хвиля Кульового — … і ніч іде

Галицько-волинський музикант Артур Брутевич презентував не просто альбом, а психоделічно-електронний тріп у найпотаємніші куточки свідомості. Сюрреалістична робота досліджує теми сну та ночі. 

Твій донат — це стабільність нашої роботи

Підтримай нас

Zlypni — Ґрунт

Івано-франківський гурт презентував дебютний альбом, що з перших секунд викликає неабиякий захват. Zlypni гіпнотизують і вводять у транс. У їхній творчості поєднуються різні жанри, починаючи від психоделічного року в стилі 1960-х і закінчуючи експериментальним хіп-хопом і гаражним роком. Захопливий, цілісний, містичний альбом.

Badwor7h — По колу по колу по колу по колу по колу… (EP)

Жанрові рамки — не для Badwor7h. Це підтверджує новий мініальбом: тут вам і гіперпоп, й інді-поп, і брейкбіт. Спільно з саундпродюсером над релізом працювали Renie Cares, lumosback та Андрій Бармалій. Ліричний герой ходить замкнутим колом невдалих стосунків, а кожна з композицій описує їх певний етап. Циклічність нездорових стосунків — сумна тема, проте Дмитро та друзі розповіли про це настільки драйвово і весело.

Tember Blanche, Макс Пташник — Спокій (EP)

Інколи потрібно сповільнитись, відпустити навʼязливі думки і просто дати собі спокій, який так важко буває здобути серед міської метушні. Новий мініальбом «Спокій» — якраз про це. Tember Blanche та Макс Пташник наповнили спільну роботу ніжністю, турботою. Вона відчувається як найтепліші обійми.

Пісні

Пропаща сила — сирець

«Сирець» — кінцева станція зеленої гілки київського метро. А ще — місце розбитих сердець. Пісня про стосунки двох людей, які мали зустрітися, аби розійтись. Піднімайте комір плаща вище — буде злива сліз.

YUVI — Пробач

Це пісня про вивільнення агресії та звільнення від болю. Звучить робота болісно й ніжно, на відміну від попередніх пісень Yuvi. Саундпродюсерка переосмислила власні негативні емоції, і зробила це з максимальними обережністю і щирістю.

Артистка Чуприненко — Степ

Це задокументовані спогади з дитинства на півдні України про гори кавунів, море, посиденьки під горіхом та інші теплі моменти. Пісню присвячено батькові Марусі, якому вона завдячує цими роками. Від сліз втриматись неможливо.

Кліпи

Ziferblat — Літаки

На новій роботі гурт відобразив реальність, у якій ми живемо останні роки, з надією на майбутнє, коли ми будемо дивитися на ясне синє небо і журавлів, які символізують вічний мир. Чи не найкраща рефлексія і відображення нашої сучасності. Світле звучання, у якому ховаються болісні сенси.

Пісню доповнив чорно-білий кліп від Іллі Дуцика. Відео наповнене символічними образами, від яких неможливо відірватись, інакше можна пропустити важливий кадр.

Re-read — котик

Re-read відійшли від мідвест-емо-атмосфери і з головою поринули у шуґейз. «Котик» — це гімн котофанів, які люблять усе, що нявкає і муркоче. Трек сповнений тепла і любові, від яких хочеться посміхатись і обіймати усіх навколо, зокрема пухнастих чотирилапих друзів з хитрими очима. А кліп — це сюрреалістична оповідь, в якій учасники гурту перетворюються на котів, від режисера Рустама Муліка.

Паліндром — Найліпший день

Пісня нагадує про важливість радісних моментів й того, що їх варто цінувати й помічати, адже саме вони не дають рукам опускатись і дають віру в краще майбутнє. Музикант усе більше повертається до старого себе, поєднуючи реп із мелодійними приспівами. На «Найліпшому дні» він передає слухачам (та й собі) життєрадісність, віру та надію на краще.