Міністр закордонних справ України Кулеба провів низку зустрічей на полях Мюнхенського саміту

Міністр закордонних справ України Кулеба провів низку зустрічей на полях Мюнхенського саміту

Дмитро Кулеба зустрівся з Міністром закордонних справ Пакистану Зардарі, Генеральним секретарем НАТО Столтенбергом, Віцеканцлером Німеччини Габеком, Міністром закордонних справ Іраку Гусейні, СЕО німецького виробника зброї «Rheinmetall» Паппергером та двопартійною делегацією Сенату США. 

Про це Дмитро Кулеба повідомляв на своїй сторінці у Twitter. 

17 лютого він провів перемовини з Міністром закордонних справ Пакистану Білавалом Зардарі. Вони обговорили співпрацю у межах ООН. Влітку 2022 року Пакистан почав постачати Україні снаряди як для радянської, так і для західної зброї. 

Того ж дня він зустрівся з Генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом. Нагадаємо, 21 лютого вперше відбудеться зустріч у форматі Україна—ЄС—НАТО. 

Після цього він зустрівся з Віцеканцлером Німеччини Робертом Габеком. Він входить до партії Зелених та відповідає за енергетичну політику федерального уряду. 

Наступного дня Кулеба провів перемовини з Міністром закордонних справ Іраку Фуадом Гусейні. Міністр закордонних справ України запропонував Іраку приєднатися до української формули миру. Сторони обговорили двосторонню співпрацю.

Згодом міністр поспілкувався з СЕО німецького виробника зброї «Rheinmetall» Арміном Паппергером. Підприємство готове поглиблювати співпрацю, аби посилити українські спроможності як у короткій так і довгостроковій перспективі.

Зрештою Дмитро Кулеба зустрівся з американськими сенаторами. Делегація, яка прибула на Мюнхенський саміт, складається з членів обох партій. Демократ Шелдон Вайтгауз та республіканець Ліндсі Грехем очолюють її. Кулеба обговорив з сенаторами шляхи того, як Україна може здобути перемогу в 2023 році. Міністр закордонних справ закликав США розпочати тренування українських пілотів, аби ті могли керувати винищувачами F-16.

Фото: МЗС