Данія вже передала Україні десять танків «Leopard»

Данія вже передала Україні десять танків «Leopard»

Данія передала Україні перші десять танків «Leopard 1A5». 

Про це йдеться на сайті Міноборони Данії.

Данія також відправила в Німеччину своїх інструкторів для навчання українських танкістів.

«Разом із Німеччиною Данія постачає в Україну майже 100 танків. Зусиллями наших кваліфікованих і відданих своїй справі інструкторів через підготовку українських танкових екіпажів ми гарантуємо, що ця допомога перетвориться на ще одну потужну українську зброю для оборони», — сказав Міністр оборони Данії.

У лютому 2023 року Міністр оборони Данії Троельс Лунд Поульсен оголосив, що Данія разом із Нідерландами та Німеччиною передасть Україні велику кількість танків «Leopard 1A5» в рамках європейської ініціативи EUMAM.

Нагадаємо, 30 червня Королівство Данія анонсувало 11-й пакет допомоги з Українського фонду Данії на придбання боєприпасів та систем протиповітряної оборони.

Раніше Уряд Данії ухвалив відправку Україні додаткових боєприпасів, зокрема 2000 артилерійських снарядів, на суму приблизно 33.5 мільйона євро. 

Раніше стало відомо, що Уряд Данії планує збільшити фінансування військової допомоги Україні у 2023-2024 роках на суму понад 2.6 мільярда доларів.

2 травня Парламент Данії ухвалив рішення виділити Україні новий пакет військової допомоги вартістю на понад $250 мільйонів. 

Також Україна вже отримала самохідні артилерійські установки «Caesar» від Данії.

Фото: DAVID HECKER/GETTY IMAGES