Зʼїзд суддів України обрав п'ятьох нових членів Вищої ради правосуддя

Зʼїзд суддів України обрав п'ятьох нових членів Вищої ради правосуддя

Про це повідомляє журналістка Свідомих, присутня на З’їзді.

Новими членами/членкинями ВРП стали:

 • Котелевець Алла Вікторівна — суддя Харківського апеляційного суду;

 • Усик Григорій Іванович — суддя Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду;

 • Сасевич Олександр Михайлович — суддя Львівського окружного адміністративного суду;

 • Бокова Юлія Валеріївна — суддя Господарського суду Донецької області;

 • Попікова Ольга Володимирівна — суддя Північного апеляційного господарського суду.

Таким чином зараз Вища рада правосуддя складається з 12 членів, що не дозволяє їй бути повноважною та виконувати свої функції. Для фунціонування ВРП потрібно набрати кворум у щонайменше 15 з 21 члена.

11-13 січня у Києві проходить ХІХ позачерговий з'їзд суддів України, головною метою якого є відібрати членів до Вищої ради правосуддя — органу, що відповідає за формування суддівського корпусу, регулює суддівську діяльність, дозволяє звільняти суддів і притягувати їх до дисциплінарної відповідальності. У з'їзді суддів взяли участь 275 з 288 делегатів. 

«Україна зробила свій вибір. І цей вибір — не Росія, наш вибір з Європою. Однією з умов євроінтеграції України є формування ВРП. Я знаю, що перед зʼїздом лунали голоси, які з різною аргументацією переконували, що не треба обирати ВРП. Саме Росії найбільш невигідно, щоб Україна рухалась в бік євроінтеграції та проводила судову реформу. Тому ті, хто кажуть, що нам не потрібна ВРП, мають на меті зірвати нашу перемогу і рух в європейську сім’ю», — звернувся до делегатів Зʼїзду голова Верховного суду України Всеволод Князєв.

Князєв зазначив, що через неповноважність ВРП десятки суддів, які досягли пенсійного віку, позбавлені можливості отримати пенсію і вийти у відставку. Є судді, які за станом здоровʼя не можуть зʼявитися на своєму робочому місці, але на них продовжують розподіляти справи, бо немає підстав виключити їх з автоматичного розподілу справ, а лікарняні судді вже використали. Також відомо про випадки колаборації.

На конкурс до Вищої ради правосуддя за квотою від зʼїзду суддів подались 60 кандидатів. Етична рада за підсумками перевірок рекомендувала 16 з них — вдвічі більше, ніж вакантних посад, як і передбачено у законі «Про Вищу раду правосуддя». Для того, щоб члена ВРП відібрали, йому треба було отримати щонайменше 145 голосів від делегатів за підсумками таємного голосування. 

Семеро людей вже були членами Вищої ради правосуддя: 

 • Віталій Саліхов та Інна Плахтій від попереднього з’їзду суддів; 

 • Оксана Блажівська за квотою президента;

 • Всеволод Князєв за посадою голови Верховного Суду;

 • Роман Маселко та Микола Мороз призначені Верховною Радою;

 • Дмитро Лукʼянов — від зʼїзду науковців.

Фото: Андріана Веляник