Журналісти виявили у заступника голови Верховного суду наявність російського громадянства

Журналісти виявили у заступника голови Верховного суду наявність російського громадянства

Заступник голови Верховного суду та очільник Касаційного господарського суду Богдан Львов є громадянином Російської Федерації.

Про це повідомили журналісти проєкту «Схеми».

Розслідування показало, що Богдан Львов отримав російське громадянство у 1999 році, вже працюючи суддею в Україні, а у 2012 році оновив паспорт у Москві. Письмові заяви для отримання документів оформлені від його імені та містять підпис посадовця.

Факт наявності російського громадянства суддя приховав від конкурсної комісії, яка у 2017 обрала його до реформованого Верховного суду.

Саме цей паспорт Богдан Львов використовував, аби проводити операції із незадекларованою нерухомістю його родини в Москві.

У коментарі журналістам суддя заявив, що не має російського громадянства та попросив надати йому документи, які отримали журналісти.

«Був би вдячний, якби ви залишили мені ці копії, бо потрібно буде з цим звертатися до повноважних органів», - сказав Львов.

Згідно з Конституцією України, набуття суддею громадянства іншої країни – це підстава для припинення його повноважень.

Суддя відомий тим, що, очоливши Вищий Господарський суд, наполегливо радив підлеглим голосувати за конкретного суддю в Конституційному суді, а також голосував за визнання неконституційною норми статті Кримінального кодексу про незаконне збагачення.

У 2017 році громадська рада доброчесності, проаналізувавши діяльність Львова та його майновий стан, дійшла висновку, що суддя не відповідає критеріям доброчесності.

Фото: Радіо Свобода