Журналісти встановили імена реальних власників анонімної мережі Telegram-каналів «Труха»

Журналісти встановили імена реальних власників анонімної мережі Telegram-каналів «Труха»

Журналісти «NGL.media» та «ҐРУНТ» встановили імена реальних власників анонімної мережі Telegram-каналів «Труха». Ймовірно, ним є фігурант справи «рюкзаків Авакова». 

Про це йдеться у їхньому розслідуванні. 

Офіційно єдиним засновником «Трухи» себе називає Максим Лавриненко. 

Проте журналісти встановили, що мережа каналів пов’язана з фігурантом справи «рюкзаків Авакова» Володимиром Литвином, який є засновником компанії для просування бізнесу Turboseo. 

У 2018 році він взяв на себе провину за розтрату 16 млн грн під час закупівель рюкзаків для МВС. У цій справі він фігурував разом з Олександром Аваковим — сином тодішнього міністра Арсена Авакова, але умовне покарання призначили лише Литвину.

Журналісти зауважують, що раніше на «Трусі» була чимала кількість публікацій про Арсена Авакова. Це були як вирізки з інтерв’ю з Аваковим, так і окремі дописи про нього або ж репости з його Telegram-каналу. Однак з лютого 2023 року Арсена Авакова на каналі більше не згадують.

Про те, що мережа каналів належить Литвину свідчить низка фактів. Зокрема, восени 2022 року Максим Лавриненко з колегами запустили онлайн-курс про заробітки у Telegram. Оплату за участь у цих онлайн-курсах переказували на рахунок ФОП Смаракової Олександри Анатоліївни, яка раніше працювала СЕО компанії з пошиття одягу SL.IR, власником торгової марки якої є Володимир Литвин.

Крім того, у липні 2022 року торгові марки «Труха» та «Truha» зареєстрували на харків’янку Вікторію Манжос — маму Володимира Литвина.

«Він особисто хвалився мені, що вклав велику суму грошей у "Труху"», — розповів журналістам колишній бізнес-партнер Литвина, який попросив залишитись анонімним.

Сам Максим Лавриненко цю інформацію заперечив і наполіг на тому, що є єдиним власником мережі Telegram-каналів.

Також журналісти встановили, що у липні 2022 року 21-річний харків’янин Даниіл Наумець зареєстрував благодійний фонд «Труха.Україна». З того часу у мережі «Трухи» постійно з’являються дописи про збір пожертв і про гуманітарну допомогу. Про Наумця відомо небагато, а сам хлопець відмовився спілкуватися з журналістами.

Бухгалтерію підприємця Даниила Наумця веде Оксана Обод. Вона також веде ФОП Володимира Литвина і його матері Вікторії Манжос.

Крім цього, «NGL.media» та «ҐРУНТ» спробували замовити рекламу на каналі. На одному з каналів у них попросили 80 000 грн. З іншого акаунта попросили «Труху» опублікувати вигадану негативну інформацію про мера одного з великих українських міст. Рекламна агентка заявила, що це варто спочатку опублікувати на каналі «Батальон Монако», який входить до мережі «Трухи», за 30 000 грн, а якщо «добре зайде», то можна обговорити публікацію на «Труха Украина». Однак зрештою погодили дещо пом’якшений текст антиреклами на каналі «Труха Украина» за 4000 доларів (приблизно 150000 грн).

Протягом трьох місяців на основному каналі «Труха Украина» з’явились майже 200 таких публікацій. Виходячи з мінімальних розцінок, це мало б принести власникам каналу не менше 600 тисяч доларів.