Журналісти отримали дані щодо планів Росії взяти під свій контроль Молдову до 2030 року

Журналісти отримали дані щодо планів Росії взяти під свій контроль Молдову до 2030 року

Молдовські журналісти-розслідувачі у співпраці з журналістами з міжнародних видань отримали план Росії щодо встановлення контролю над Республікою Молдова до 2030 року. 

Про це повідомляє видання «Rise Moldova».

План під назвою «Стратегічні цілі Російської Федерації в Республіці Молдова» Росія розробила ще у 2021 році. До його розробки долучилися Генштаб РФ, ФСБ, ГРУ та Служба зовнішньої розвідки. Встановлення контролю мало відбуватися поступово і базуватися на трьох сферах впливу: військово-політичній, економічній та гуманітарній.

Наприклад, у військово-політичній сфері РФ планувала, що до 2022 року Росія нейтралізує ініціативи щодо усунення російських військ з так званого «Придністров'я». До 2025 планує сформувати проросійські настрої серед політичної та економічної еліти країни. А до 2030 року — створити проросійські групи впливу та зблизити позиції керівництва Молдови та так званому «Придністров'я» щодо врегулювання конфлікту.

У гуманітарній сфері — забезпечити стабільну широку присутність своїх ЗМІ в інформпросторі Молдови, забезпечити російській мові «статус мови міжнаціонального спілкування» та примусити політичну верхівку Молдови відмовити від стратегії щодо ліквідації російськомовної освіти.

А в економічній сфері — зберегти обсяг та правову основу поставок російського природного газу, розширити російсько-молдавського співробітництва в торговельно-економічній сфері, а також по лінії міжрегіональних зв'язків.

Цей документ журналісти вже показали голові кабінету прем'єр-міністра Серджіу Дьякону. Він вважає, що через війну в Україні та спроможність країн ЄС та інших міжнародних організацій мобілізуватися і протистояти намірам Росії росіяни на крок «відстають» від задуманого.