Зеленський закликав лідерів G7 заблокувати санкціями енергетичний сектор РФ

Зеленський закликав лідерів G7 заблокувати санкціями енергетичний сектор РФ

Про це повідомив Президент України Володимир Зеленський. 

Під час термінового засідання «Великої сімки» Президент України наголосив на необхідності створити «цінову стелю» для експорту нафти у газу з Росії. 

«Нуль прибутку для держави-терориста», — наголосив політик. 

Крім цього Зеленський зауважив, що з президентом Путіним не варто будувати діалог, осільки глава РФ не визнає «Статут ООН, базові принципи людяності і територіальну цілісність України».

«Зараз одна людина блокує мир — і ця людина у Москві», — додав глава держави. 

Під час звернення Зеленський також порушив питання поставок засобів ППО в Україну. Глава держави подякував канцлеру Німеччини Олафу Шольцу за прискорення поставок ЗРК «IRIS-T SLM» та Президенту США Джо Байдену за рішення надати сучасні системи ППО.

Зеленський зазначив, що за даними української розвідки Росія замовила в Ірані 2.4 тисячі дронів-камікадзе «Shahed-136». 

Президент України також закликав до повної ізоляції РФ, зокрема до створення чергового санкційного пакета для Росії, оскільки восьмий санкційний пакет не завдав шкоди російській державі.

Окремо президент запропонував розмістити на кордоні з Білоруссю міжнародних спостерігачів для моніторингу безпекової ситуації. 

«Територія Білорусі вже використовується для ударів по Україні. Зараз бачимо більшу загрозу. Росія намагається прямо втягнути Білорусь у війну проти України», – наголосив Зеленський.