Зеленський призначив генерал-полковника Сирського новим Головнокомандувачем ЗСУ

Зеленський призначив генерал-полковника Сирського новим Головнокомандувачем ЗСУ

«Я запропонував генералу Залужному бути й надалі разом у команді Української держави. Буду вдячний за його згоду. Відсьогодні до керівництва Збройними Силами України приступає нова управлінська команда», — сказав президент у відеозверненні.

8 лютого президент Зеленський зустрівся із Залужним та подякував йому за два роки захисту України, обговорив оновлення керівництва Збройних сил.

«Час для такого оновлення — саме зараз. Запропонував Валерію Федоровичу й надалі бути в команді», 

— сказав Зеленський.

Залужний заявив, що на 2024 рік перед ЗСУ стоїть завдання «адаптуватися до нових реалій».

«Ухвалено рішення про необхідність зміни підходів та стратегії. Вдячний усім, хто поруч. Команді Генерального штабу, Міністерства оборони, Президенту України».

Міністр оборони Рустем Умєров також повідомив про зміну керівницва ЗСУ і подякував Валерію Залужному за службу.

«Війна не залишається однаковою. Війна змінюється та вимагає змін. Бойові дії 2022, 2023 та 2024 — це три різні реальності. 2024 принесе нові зміни, до яких мусимо бути готові», — написав Умєров.

Раніше в медіа зʼявлялися повідомлення про можливу відставку головнокомандувача.

Згодом Володимир Зеленський заявляв про «кадрове перезавантаження», утім не лише у військовій сфері.

«Коли ми говоримо про це, я маю на увазі заміну низки державних керівників, а не тільки в одному секторі, як військо. Я думаю про цю заміну, але тут не можна сказати, що ми замінимо тільки одну людину», 

— говорив тоді Президент України.

Джерела «BBC Україна» повідомляли, що Залужному запропонували посаду посла однієї з європейських країн або ж крісло секретаря РНБО. Однак генерал нібито відмовився.