Зеленський присвоїв звання Героя України розвіднику Андрію Орлову, який підняв український прапор у Снігурівці

Зеленський присвоїв звання Героя України розвіднику Андрію Орлову, який підняв український прапор у Снігурівці

Президент України Володимир Зеленський присвоїв звання Героя України розвіднику Андрію Орлову, який у вересні у вересні під час боїв на Херсонщині отримав поранення, однак після одужання повернувся на передову лінію та підняв український прапор над будівлею районної адміністрації.

Про це у вечірньому зверненні повідомив Президент України.

Крім того, під час власного візиту Херсона Зеленський вручив 36 орденів Богдана Хмельницького та «За мужність», а також передав три ордени пораненим бійцям.

Зокрема орденом Богдана Хмельницького І ступеня відзначений бригадний генерал Олександр Тарнавський, який у вересні став командувачем оперативно-стратегічної групи військ «Херсон».

Президент також повідомив, що російські солдати замінували «абсолютно всі важливі об’єкти» у Херсоні та області.

«Це очевидно для всіх, що таке Україна, що таке присутність нашого прапора. Коли є український прапор, є цивілізованість, є свобода. Є соціальне забезпечення. Є інфраструктура. Є безпека. Є кому дбати про людей. Є все те, що зникає і що руйнують, коли приходить окупант», — наголосив він.

Водночас глава держави подякував Канаді за новий пакет військової допомоги та запровадження додаткових санкцій проти РФ.

Зеленський окремо висловив слова подяки США та Китаю за спільну заяву щодо неприпустимості «будь-яких погроз застосування ядерної зброї».

«Дякую Сполученим Штатам за нові санкційні кроки. Сьогодні запроваджено санкції проти більш ніж понад 40 юридичних і фізичних осіб, які допомагають Росії воювати», — додав він.

Крім того, президент повідомив про викрадення щонайменше 11 тисяч дітей з території України. Він зауважив, що 14 листопада за співголовування Генерального секретаря ООН Антоніу Гутерріша та керівника ОП Андрія Єрмака відбулося засідання Координаційної ради України з питань захисту і безпеки дітей.

Під час засідання учасники обговорили шляхи для зупинення депортації українських дітей у РФ, а також повернення викрадених.

Фото: Офіс Президента України