Зеленський провів низку зустрічей з європейськими лідерами під час саміту Європейської політичної спільноти

Зеленський провів низку зустрічей з європейськими лідерами під час саміту Європейської політичної спільноти

Президент України зустрівся з прем'єрами (-ками) Іспанії, Італії, Великої Британії, Вірменії, президентом Франції та канцлером Німеччини, а також Президентом Європейської ради та Президенткою Європейського парламенту.

Про це інформує пресслужба Зеленського.

З прем'єром Іспанії Педро Санчесом Зеленський обговорив новий пакет оборонної підтримки: додаткові засоби ППО, артилерію та антидронові системи. Також сторони обговорили надання Україні енергетичного обладнання та роботу й захист зернового коридору. Незабаром вони розпочнуть переговори щодо вступу України до ЄС за головування Іспанії.

З прем'єркою Італії Джорджею Мелоні зосередилися на ключових викликах європейській безпеці, таких як гібридні загрози Росії, та обговорили майбутнє головування Італії у G7.

Зеленський також зустрівся з Президентом Франції Еммануелем Макроном. Вони обговорили зміцнення протиповітряної оборони України та безпеку Одеської області та Чорного моря.

За результатами зустрічі Зеленського та Шольца, стало відомо, що Німеччина працює над забезпеченням України додатковою системою Patriot на зимові місяці.

Ріші Сунак та президент України обговорили шляхи експорту зерна й погодилися з необхідністю захисту свободи судноплавства в Чорному морі.

Ще Володимир Зеленський проінформував Президента Європейської ради Шарля Мішеля про перебіг контрнаступу й пріоритетні оборонні потреби. Україна розраховує на подальшу військову допомогу з боку ЄС і його країн-членів, а також на стабільну підтримку в межах Європейського фонду миру. 

З Робертою Мецолою українська делегація на чолі з президентом обговорила подальші санкції проти РФ та кроки для протидії російській пропаганді.

Крім цього, Зеленський вперше поговорив з Прем’єр-міністром Вірменії Ніколом Пашиняном. Темою розмови стала безпекова ситуація на Південному Кавказі. 

«Україна зацікавлена в стабільності регіону та дружніх відносинах із його країнами. Ми також обговорили нашу двосторонню співпрацю й міжрегіональні економічні проєкти», — заявив президент.