Зеленський: на тимчасово окупованих територіях росіяни демонтують всю систему охорони здоров‘я

Зеленський: на тимчасово окупованих територіях росіяни демонтують всю систему охорони здоров‘я

Про це президент повідомив під час свого вечірнього звернення.

Росіяни закривають медичні установи, вивозять обладнання, тиснуть на лікарів, щоб ті виїжджали до Росії. Зеленський зазначив, що передусім це стосується Херсонської області.

«Росія робить із Херсонщини зону без цивілізації, без елементарних речей, які доступні у більшості країн світу. Росія намагається зробити Херсонщину буквально зоною відчуження», — наголосив очільник країни.

Зеленський закликав жителів тимчасово окупованих територій допомагати одне одному попри будь-які дії росіян.

Міністерство закордонних справ та всі представники України інформують міжнародні організації й партнерів про ситуацію на тимчасово окупованих територіях.

Президент говорив зі студентами та викладацьким складом Єльського університету, щоб розширити можливості України через «неформальну дипломатію».

Очільник держави провів перемовини з прем’єр-міністеркою Італії Джорджою Мелоні щодо посилення співпраці на різних напрямках, зокрема безпековому, економічному і дипломатичному, а також сторони обговорили інтеграцію України до ЄС та НАТО.

Зеленський зазначив, що мобілізовані в РФ погано екіпіровані та підготовлені.

«Це дозволяє припустити, що вже скоро Росії може знадобитися нова хвиля відправки людей на війну», — додав президент.

Наразі близько чотирьох мільйонів українців мають обмеження електропостачання на Київщині, Житомирщині, Полтавщині, Рівненщині, Харківщині, Чернігівщині, Сумщині, Черкащині, Кіровоградщині. Аварійні відключення можливі також і в інших регіонах.

Президент подякував США за черговий пакет військової допомоги для Україні, а також Канаді за випуск суверенних облігацій на підтримку України

Фото: Офіс Президента України