Зеленський: «ми готові морально і готуємось технічно» повернути Крим

Зеленський: «ми готові морально і готуємось технічно» повернути Крим

Про це Президент України сказав під час пресконференції до річниці повномасштабного вторгнення. 

«Є військові кроки, ми до них готуємось, ми готові морально, ми готуємось технічно — зброєю, посиленням, формуванням бригад наступу. Відправляємо людей на навчання, ми повинні бути готові. А далі будуть відповідні справедливі деокупаційні кроки», — відповів президент на питання, чи може Україна цього року «фізичним шляхом» повернути Крим.

Володимир Зеленський каже, що Україна працює над тим, щоб країни з різних континентів були залучені до «формули миру». Зокрема, президент хотів, щоб до цієї формули долучилися країни Латинської Америки, Африки, Індія і, навіть, Китай.

«Наше завдання — залучити абсолютно всіх і показати світу: ось вона, повага до територіальної цілісності, до статуту ООН, до права людей жити», — сказав він.

На його думку, останні 30 років Україна не достатньо була присутньою на Африканському континенті, тому він хотів би провести спеціальний саміт з цими країнами. Для цього Зеленський виїхав би з країни.

Також президент зацікавлений у тому, щоб Бразилія стала майданчиком інформації про Україну у Латинській Америці.

Володимир Зеленський каже, що Червоний хрест не зміг добитися доступу до військовополонених, тому міжнародні інституції потрібно змінювати.

Під час прескоференції президент прокоментував «мирний план Китаю». 

«Це їхнє бачення...Є пункти, з якими я погоджуюся. Є з якими не погоджуюсь. Не тільки я, але й увесь світ», — сказав президент.

На його думку, ті пункти, з якими Україна погоджується, можна обговорити. Оскільки «наше завдання зібрати всіх, щоб ізолювати одних». Для України дуже важливо, щоб Китай не постачав зброю Росії. Також Зеленський хоче  зустрітися Сі Цзіньпінем.

«Я вважаю, що це піде на користь нашим державам і безпеці у світі», — сказав він. 

Зеленський заявив, що депортовані українські діти повернуться до України, а Росія нестиме відповідальність за цей злочин. 

«Вони [росіяни] вважають, що вони нікого не крали, що дали прихисток дітям, які бігли від “нацистів”. Авжеж, діти все одно повернуться. Так чи інакше буде відповідальність за це», — сказав він.

Зеленський не виключає, що Росія може напасти на ще якусь країну. 

Він каже, що Путіну треба показати успіх. Такий напад може бути на країну, яка була під впливом Радянського Союзу або країни, де є певна нестабільність.

Як тільки українська розвідка перехопила план Росії щодо зміни політичного керівництва Молдови, Зеленський одразу передав його президентці Санду.

На його думку, Росія зараз свідомо поширює інформацію про нібито «підготовку України до нападу на невизнане "Придністров'я"», провокує загострення в цьому регіоні та може напасти на Молдову.

Також Президент анонсував майбутні можливі тренування українських пілотів винищувачів ще у трьох країнах Європи, крім Польщі та Британії.

Крім цього,  він додав, що Україна обговорює гарантії безпеки з країнами ЄС, Великою Британією та США. 

«Більшість лідерів держав вірять в перемогу України, а значить в поразку РФ», — сказав Президент України.